BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë thirrje urgjente: Nëse ndiheni keq kërkoni ...

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton
x

Aktualitet

Vrau me armë zjarrin shokun e tij, Prokuroria kërkon “arrest me burg” për Marjus Demën, Klodiana Lala tregon dy akuzat që rëndojnë mbi të riun dhe se çfarë do të ndodhë nesër

Vrau me armë zjarrin shokun e tij, Prokuroria kërkon “arrest me

Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se Marjus Dema, pritet të dalë të premten para gjykatës së Tiranës për t’u njohur me masën e sigurisë, pas dyshimeve për vrasjen e mikut të tij të ngushtë, Mehmet Qema, rreth mesnatës së 10 majit. Prokuroria i kërkon gjykatës, që ai të mbahet nën masën e arrestit me burg.

Burimet thanë se për momentin ndaj Demës, rëndon akuza e vrasjes me dashje dhe armëmbajtjes pa leje, megjithatë deri në finale të hetimeve do të përcaktohet nëse vrasja ndodhi me dashje apo nga pakujdesia, sikurse pretendon dhe këmbëngul i dyshuari. Nga hetimet paraprake rezultoi se dy miqtë ndodheshin në një lokal jashtë orës policore, në praninë edhe të 4 personave të tjerë.

Rreth mesnatës, Marjus Dema ka nxjerrë pistoletën dhe po luante kur qëlloi për vdekje mikun e tij. I dyshuari iu tha hetuesve se vrasja ndodhi nga pakujdesia, pasi nuk e dinte që arma ishte e mbushur. Marjus Dema u vetëdorëzua disa orë pas krimit dhe pranoi autorësinë.  Më vonë u vetëdorëzuan edhe Frenkli Myftari, Erlind Peka, Bralid Aga, Blerim Hoti dhe Xhuljano Koçi, miq të përbashkët të viktimës dhe autorit.

Më të lexuarat