BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Aktualitet

“Washingtoni tha se SPAK e drejtojmë ne”, Spartak Ngjela zbulon detaje të reja, ja kush e goditi Prokurorinë e Posaçme

“Washingtoni tha se SPAK e drejtojmë ne”, Spartak Ngjela zbulon

Avokat Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “Bardh a Zi” foli në lidhje me SPAK, ku u shpreh se ai beson të  ky institucion për një fakt, sepse Washigtoni ka thënë ‘e drejtoj unë’. Sipas tij në ngritjen e këtij institucioni u bë një gabim, që u morën prokurorët e vjetër dhe nuk pati fytyra të reja.

“Kam fakte. Fakti është që Washigtoni tha se SPAK e drejtojmë ne. Por bënë një gabim, morën nga lëngjet e vjetra. Ata që ishin aty, nuk i sollën nga e para. Prokurorinë e Posaçme e goditi ambasadorja, duke thënë se  janë të trembur dhe të blerë” tha fillimisht avokati.

Avokati theksoi se kata që janë aktualisht janë të skaduar nga korrupsioni. Sipas tij ata nuk duhej të ishin fare aty dhe për të bërë këtë duhet të ndryshonte ligji.

“Këta që janë, janë të skaduar. Nga janë skaduar? Nga korrupsioni. Korrupsioni të shkakton skandencë profesionale në drejtësi. Ata vijnë si të korruptuar, kanë qenë të korruptuar atje ku ka qenë. Kur ka qenë prokuroria si rregull ka qenë të gjithë të korruptuar.

Ata kanë hyrë në SPAK, jo si të pakorruptuar, por që si kanë gjetur pasuri të pambrojtura. Ata nuk duhet të ishin fare. Duhej ndryshuar ligji” tha Ngjela.