BREAKING NEWS

'Të bëhet pastrimi në kohë rekord', Rama i jep urdhrin e prerë ministres Xhaçka

'Të bëhet pastrimi në kohë rekord', Rama i jep
x

Aktualitet

“Wow”, polici britanik shokohet kur sheh parcelat, dalin pamjet e arrestimit të shqiptarit brenda shtëpisë me hashash

“Wow”, polici britanik shokohet kur sheh parcelat, dalin pamjet e

Momenti i arrestimit të një shqiptari, i cili u kap brenda një shtëpie ku kultivohej kanabis, në Sëansea të Uellsit ka bërë bujë në mediat britanike. Bekim Selmani nuk i ka ndjerë forcat e policisë ku kanë hyrë brenda banesës, ndërkohë që vijonte të punonte me kanabisin.

“Wow”, dëgjohet të thotë një prej policëve kur shikon parcelat. Më pas policët hyjnë në një prej dhomave dhe gjejnë aty Selmanin. Gjatë kontrollit në banesë, autoritetet gjetën edhe shqiptarin tjetër Pashko Palucën.

Më shumë se 300 rrënjë kanabisi u zbuluan në shtëpinë që shqiptarët kishin marrë me qira.

Selmani dhe Paluca u dënuan nga gjykata me dy vite burg.

 

Më të lexuarat