Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Wow”, polici britanik shokohet kur sheh parcelat, dalin pamjet e arrestimit të shqiptarit brenda shtëpisë me hashash

Postuar: 09/11/2019 - 21:01

Momenti i arrestimit të një shqiptari, i cili u kap brenda një shtëpie ku kultivohej kanabis, në Sëansea të Uellsit ka bërë bujë në mediat britanike. Bekim Selmani nuk i ka ndjerë forcat e policisë ku kanë hyrë brenda banesës, ndërkohë që vijonte të punonte me kanabisin.

“Wow”, dëgjohet të thotë një prej policëve kur shikon parcelat. Më pas policët hyjnë në një prej dhomave dhe gjejnë aty Selmanin. Gjatë kontrollit në banesë, autoritetet gjetën edhe shqiptarin tjetër Pashko Palucën.

Më shumë se 300 rrënjë kanabisi u zbuluan në shtëpinë që shqiptarët kishin marrë me qira.

Selmani dhe Paluca u dënuan nga gjykata me dy vite burg.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 23:17

Një aksion i madh policor në qytetin e Murillo de Gállego Y Agüero çoi në sekuestrimin e rreth 16 mijë bimëve narkotike marijuanë e ndarë në dy plantacione të ndryshme

Postuar: 16/11/2019 - 22:40

Mbrëmjen e sotme është gjetur i vdekur një 68-vjeçar në fshatin Shumbat të Dibrës

Postuar: 16/11/2019 - 21:29

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pasditen e së shtunës në zonën e Kamzës, ku një automje

Postuar: 16/11/2019 - 19:40

"Air Albania Stadium" do të çelë nesër dyert me ndeshjen midis Kombëtares Shqiptare të

Postuar: 16/11/2019 - 17:55

Një grua në Tiranë ka mbetur e vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor në rrugën “Demokraci