BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x
BREAKING NEWS

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh detaje nga marrëveshja për të cilin u negociua mbi 10 orë

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe bën thirrjen e fortë

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe
x
BREAKING NEWS

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me
x

Aktualitet

“Xhaxha, paratë ose…”/ I riu shqiptar i vë armën në kokë italianit, iu fut në makinë dhe...

“Xhaxha, paratë ose…”/ I riu shqiptar i vë

Një 21-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane nën akuzën se ka kryer një grabitje me armë me dhunë ndaj një 55-vjeçari. Ky i fundit i tmerruar nga ngjarja, nuk e raportoi rastin në moment në polici, por pasi iku në Siçili njoftoi karabinierët.

Grabitja në fjalë ndodhi në Firence, ku i riu shqiptar i drejtoi një armë në fyt 55-vjeçarit italian, pasi i thirri ‘xhaxha’ duke i kërkuar paratë, në orën 5 të mëngjesit më 10 gusht të vitit të kaluar.

Ndonëse 55-vjeçari tentoi që të mbrohej duke u futur në makinë, agresori hyri brenda mjetit nga dera e pasagjerit dhe nën kërcënimin e armës i mori atij të gjitha paratë.

Viktima e grabitjes nuk i tha asgjë familjes dhe më pas u largua për në Sicili me pushime, ndërsa më vonë gjeti guximin të raportonte ngjarjen në stacionin e Karabinierëve në Pozzallo.

Pas hetimeve u arrit identifikimi dhe arrestimi i shqiptarit.