Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja sa raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja sa raste të
x

Aktualitet

Zbardhen detaje nga kanosja me armë në Bulqizë, mësohet arsyeja pse u qëllua ndaj punonjësit të sigurimeve shoqërore, kishte debatuar në telefon për...

Zbardhen detaje nga kanosja me armë në Bulqizë, mësohet

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me të shtënat e natës së sotme në Gjoricë të Bulqizës.

Mësohet se Klodian  Reçi, punonjës i sigurimeve shoqërore është kërcënuar me armë.

Para ngjarjes ai ka debatuar në telefon  me një shtetas të identifikuar si Shpetim Kaja dhe të birin Rinoldin të cilët i kërkonin që të përshpejtonte procedurat për daljen në pension.

Punonjësi ka thënë se për shkak situatës së Covidit ka qenë i karantinuar dhe kjo ka zgjatur procesin.

Por kjo nuk e ka shuar konfliktin dhe sipas punonjësit Rinold Kaja ka shkuar para banesës së tij dhe ka qëlluar me armë në ajër.

Policia shkoi në vendngjarje dhe nuk gjeti asnjë gëzhojë. Po ushtrohen kontrolle për kapjen e autorit të dyshuar.