BREAKING NEWS

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i bllokon fondet me vendim të prerë (Përplasja mes organizatës dhe Kongresit)

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i
x

Aktualitet

Zbardhen detaje nga vrasja në Himarë, kush është viktima që u qëllua me dy plumba dhe në cilat pista po hetohet

Zbardhen detaje nga vrasja në Himarë, kush është viktima

Viktima e ngjarjes së rëndë të ndodhur pasditen e sotme në fshatin Kuç të Himarës është Ylli Luçaj. 65-vjeçari punonte roje për të ruajtur mjetet që shtronin rrugën e re të fshatit Kuç.

Burime bëjnë me dije se ai është gjetur me dy plumba në trup dhe nuk është gjetur asnjë armë afër trupit të pajetë duke hedhur poshtë pistën e vetëvrasjes.

Kanë qenë banorët e zonës ata që kanë dëgjuar të shtënat duke lajmëruar më pas policinë.

Ai nuk njihej si person problematik apo me precedent të mëparshëm penal. Mësohet se dy pistat që po hetohen policia janë konfliktet e mëparshme personale të Luçaj apo konfliktet për rrugën pasi jo pak herë ka pasur tensione për rrugën e re mes firmës ndërtuese dhe banorëve.

Më të lexuarat