Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhen detaje të reja, ja akuzat që rëndojnë mbi Shullazin dhe shokët e tij

Zbardhen detaje të reja, ja akuzat që rëndojnë mbi Shullazin dhe shokët e tij

Postuar: 17/04/2016 - 11:17

Prokuroria për Krimet e Rënda ka lëshuar urdhër ndalimi për Emiliano Shullazin dhe dy miqte e tyre. Mbi ta rëndon akuza e grupit të strukturuar kriminal dhe pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal.
 
Prej disa muajsh Prokuroria kishte nën përgjim këta persona dhe mbrëmjen e djeshme kanë kërkuar ndalimin e tyre. Aktualisht Shullazi ndodhet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës. Ai është marrë në pyetje mbrëmjen e djeshme ku dhe ka mohuar akuzat.
Pritet që të rimerret përsëri në pyetje gjatë ditës së sotme. Pritet gjithashtu që Shullazi të dalë para Gjykatës për Krimet e Renda për tu njohur me masën e sigurisë.
 
Në pyetje gjate ditës së djeshme është marrë dhe kandidati për rektor i Universitetit  të Tiranës Mynyr Koni. Ai ka thënë para hetuesve se është kërcënuar, por nuk i ka njohur këta persona.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 13:45

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë-Vajgurore, ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë helm.

Postuar: 24/06/2019 - 13:28

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Greqi.

Postuar: 24/06/2019 - 13:21

 Gjykata e Kukësit pranoi kërkesën e prokurorisë duke ndryshuar masën e sigurisë për katër t

Postuar: 24/06/2019 - 12:14

Pas një orë diskutimi Kolegji Zgjedhor është tërhequr për të marrë vendimin për zgjedhjet e 30 qe

Postuar: 24/06/2019 - 11:36

Dështon nisja e procesit gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë.

Postuar: 24/06/2019 - 11:00

Polumbarët e Forcave Speciale dhe Policia Kufitare vijojnë prej ditës së djeshme kërkimet për gje