BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Aktualitet

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Mamurras/ Xhiruan gomat dhe u konfliktuan, të rinjtë kthehen me kallash dhe qëlluan në drejtim të banesës.

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Mamurras/

Zbulohet arsyeja e të shtënave me armë në drejtim të një banese në Mamurras.

Dy persona kanë kanosur me armë zjarri, një qytetar i identifikuar si Shtjefen Ndreka, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta në Kurbin.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00, në lagjen “Demokracia”, Mamurras, ku dy autorët kanë duke qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës së tij.

Policia e Kurbinit identifikon dhe shpall në kërkim 2 autorët e dyshuar dhe ka shpallur në kërkim Paulor Noka dhe Romario Gjoni.

Ndërkohë janë ngritur pika kontrolli, si dhe vijon kontrolli i zonës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar.

Burime për Noa.al informuan se shkak i ngjarjes ka shërbyer një sherr banal. Dy të rinjtë xhironin gomat e makinës para banesë së Shtjefën Ndrekës. Ky i ka kërkuar që të largohen dhe janë konfliktuar. Ata kanë shkuar e kanë marrë armën dhe kanë qëlluar drejt banesës së tij, por fatmirësisht nuk ka pasur as të plagosur e as viktima.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes, me qëllim zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor të ngjarjes.