BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Aktualitet

Zbardhen detaje të reja/ Operacioni me dy të arrestuar tek Liqeni i Thatë, si u zbulua vendi ku fshihej arsenali i armëve

Zbardhen detaje të reja/ Operacioni me dy të arrestuar tek Liqeni i

Detaje të reja janë zbuluar nga operacioni ‘Silent’ tek Liqeni i Thatë ku u sekuestruar një arsenal armësh.

Kujtojmë se pak ditë më parë në Tiranë në zonën e Kodër Mëzezit u zbulua një arsenal armësh në një banesë private, që shpërbenin për të modifikuar armët e zjarrit.

Për këtë ngjarje policia arrestoi dy persona, Elvis Bakallin dhe Dorian Kalon.

Gazetari Igli Çelmeta tha për BalkanWeb se në vijim të hetimeve policia zbuloi në telefonin celular të të arrestuarit Dorian Kalo një foto të garazhit ku mbaheshin armët që u gjetën te Liqeni i Thatë, duke ngritur dyshimet për një tjetër depo armësh në kryeqytet që mund të kishte lidhje me atë që u gjet në Kodër Mëzez.

Fotoja ne celularin e Dorian Kalos zbuloi 27-vjeçarin Eno Papa, pasi në foto ishte garazhi i marrë me qira nga ky i fundit pak kohë më parë në zonën e Liqenit të Thatë në rrugën “Peti”, policia sekuestroi 2 snajpera, 4 kallashnikov, 2 armë automatike, 4 pistoleta me silenciator, tre kallëpe tritoli.

Disa prej armëve ishin modifikuar dhe përshtatur si snajper me shënjestra optike dhe dyshohet se do përdoreshin nga grupet kriminale për vrasje. Grupi hetimor ka dyshime se ka edhe persona të tjerë të përfshirë. Po hetohet nëse këto armë janë përdorur në ngjarje kriminale dhe për ta zbuluar armët janë dërguar ne laboratorin e ekspertizës.

Më të lexuarat