Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhen detaje të reja për shpërthimin në dyqanin e motrës sipërmarrëse të Fatos Lulos, ja çfarë kapën kamerat e sigurisë

Postuar: 21/07/2018 - 12:07

Kanë dalë detaje të reja nga shpërthimi në dyqanin e Drita Lulos, motrës së gjyqtarit të shkarkuar të Kushtetues Fatos Lulo. Drita Lulo ka disa kompani në fushën e ndërtimit, dhe pretendohet se i ka dhënë 480 mijë euro vëllait të saj ish-gjyqtar.

Kamerat e sigurisë kanë kapur një mjet që lëvizte me shpejtësi në zonë në orarin që përkon me shpërthimin që ndodhi në dyqan.

Policia bën me dije se në automjet kanë qenë dy persona. Një nga personat ishte shoferi, tjetri vendosi pakon në qepenin e dyqanit që ishte bosh.

Ngjarja është parë vetëm nga një banor i zonës. Policia thotë ka pamje filmike të shpërthimit të dyqanit.

Dyshohet se automjeti që lëviznin autorët është i vjedhur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2018 - 17:09

Një informacion i marrë në rrugë operative se Klement Balili ndodhet në Shkodër, vuri në lëvizje forcat speciale të cilat u nisën nga Tirana drejt qytetit të veriut tre net më parë.

Postuar: 21/10/2018 - 17:01

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur Matin ditën e sotmë.

Postuar: 21/10/2018 - 16:52

Prokuroria e Sarandes ka mbyllur perfundimisht pas me shume se 21 vitesh dosjen e vrasjes se ish-

Postuar: 21/10/2018 - 16:43

Lidhur me skandalin e bërë publik në Greqi se mediat shqiptare financohen nga Athina zyrtare ka r

Postuar: 21/10/2018 - 16:30

Kanë kaluar kaq ditë nga zbulimi i laboratorit të përpunimit të drogave të forta në Brenogë të Ha

Postuar: 21/10/2018 - 16:14

Një i ri shqiptar raportohet se ka humbur jetën në një aksident rrugor në Itali.

Postuar: 21/10/2018 - 16:04

Personazhi i dytë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Rudina e cila kishte ardhu