BREAKING NEWS

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet e forta/ Ministrja e njohur shpërthen në ofendime ndaj anëtarëve socialistë: Jeni llumi i partisë. Nuk do ndodhë më…

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet
x
BREAKING NEWS

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe qeveritarë në rrezik, pritet publikimi i përgjimeve, emaileve dhe komunikimeve të zyrtarëve të lartë me botën e krimit e biznesmenë

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e korrupsionit dhe pastrimit të parave në Shqipëri, SHBA nuk do lejojë Metën dhe Berishën të shkaktojnë kaos dhe dhunë

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e
x
BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin, Brukseli fut në “listën e kuqe” Serbinë pas forcimit të bashkëpunimit me Vladimir Putinin

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin,
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të madh nga Perëndimi që nga viti 1999, ja orët vendimtare të Vuçiçit, Kroacia paralajmëron se njohja e Kosovës është e afërt

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të
x
BREAKING NEWS

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet sekustrimi i pasurive të personit që ka lidhje me grupe kriminale, i përfshirë në trafikun e kokainës në Gjermani

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet
x
BREAKING NEWS

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë ekonomik i Rusisë është gjithnjë e më katastrofik

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë
x
BREAKING NEWS

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet
x

Aktualitet

Zbardhen detaje të rënda/ Do vrisnin në Shëngjin, Nikoll Sherniku i përfshirë në ekzekutimin e ish-policit Xhulio Prela, si e theu masën e “arrestit në shtëpi” dhe lëvizte me një grua me “Toyota” të blinduar dhe kallash

Zbardhen detaje të rënda/ Do vrisnin në Shëngjin, Nikoll

Nikoll Sherniku dhe shtetasja Flutura Berisha 34 vjeçe, janë vënë në pranga gjatë një aksioni të përbashkët të policisë së Lezhës dhe FNSH-së së Shkodrës.

Policia sqaroi se 28-vjeçari dhe gruaja me të cilën shoqërohej po lëviznin me një automjet tip “Toyota” të blinduar në zonën e Kunes, pranë Shëngjinit, kur janë neutralizuar nën dyshimin se ishin nisur për të kryer një vepër kriminale.

Zbardhen detaje të rënda/ Do vrisnin në Shëngjin, Nikoll

Dy të arrestuarit kishin në automjet edhe një të mitur 15 vjeç, por kjo nuk i ka ndaluar që të mbanin me vete një armë kallashnikov plot me fishekë dhe radiomarrëse si ato të policisë.

Sherniku dhe Berisha sapo kanë parë uniformat blu kanë dalë nga makina dhe kanë tentuar të largohen me vrap, me 34-vjeçaren që ka provuar edhe të fshehë kallashnikovin.

Por ajo çka merr vëmendje është fakti se Nikoll Sherniku duhet të ishte në banesën e tij dhe jo të lëvizte i lirë në Shëngjin. Kjo pasi, ndaj tij gjykata ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, në përfundim të çështjes gjyqësore që lidhet me vrasjen e ish-punonjësit të policisë Xhulio Prela.

Fillimisht Sherniku u arrestua si person që kishte dijeni dhe ishte implikuar në ngjarjen e ndodhur në dhjetor 2020 në Gajush të Lezhës, duke u akuzuar për “Moskallëzim të krimi, por u la në “arrest në shtëpi”.

Gjykata asokohe arriti në konkluzionin se ishte Redion Hysa autori i vrasjes së ish-efektivit  të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë të Shkodrës, duke kryer 3 qitje me pistoletë në drejtim të tij.

Vrasja e Xhulio Prelës dy vite më parë dyshohet se nisi pas një sherri për dritat e gjata të makinës, pasiish-efektivi i FNSH, teksa kthehej nga fshati Kosmaç i Shkodrës ndaloi kur autorët i sinjalizuan me drita dhe elektrik dore.

Sipas dosjes hetimore, Prela ka ndaluar duke menduar se personat që e sinjalizuan mund të kishin nevojë për ndihmë, por në atë moment mbi të u shkrep një pistoletë TT.