Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhen detajet/ Breshëri plumbash drejt Range Roverit ku ndodhej kunati i Lul Berishës, makina e atentatorëve gjendet e djegur në autostradë

Postuar: 20/06/2019 - 17:06

Një skenë e denjë për filma aksion mund të quhet atentati i sotëm , në zonën e ish-kënetës në Durrës.
 
Autorët  i ndoqën që nga Maminasi dhe sipas dëshmitarëve okularë, ndjekja zgjati për rreth 20 minuta.
 
Si pasojë e të shtënave mbetën të plagosur tre persona, ndërmjet tyre, Julian Meçaj dhe kunati i Lul Berishës, Plarent Dervishi, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
 
Meçaj u plagos me tre plumba, në kokë, shpatull dhe këmbë, ndërsa Dervishi ka marrë vetë një plumb.
 
Në mjetin e atentatorëve ndodhej një person me maskë që ka qëlluar drejt Range Roverit dhe shoferi.
 
Si pasojë e plumbave, xhami i përparmë i Range Roverit u bë shoshë.
 
Ndërkohë sipas informacioneve të fundit mjeti me të cilin autorët kryen atentatin ëshë gjetur i djegur në autostradën Tiranë-Durrës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 23:15

Edhe gjatë ditës së enjte vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë paradites.

Postuar: 20/11/2019 - 22:50

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka reaguar pas takimit të presidentit Ilir Meta me ish

Postuar: 20/11/2019 - 22:44

Gazetari Blendi Fevziu ka treguar një histori personale teksa në emision po flitet për sigurinë r

Postuar: 20/11/2019 - 22:38

Avokati, Dritan Jahaj ka hedhur poshtë akuzat ndaj Arbër Çekajt se ai është një bos droge.

Postuar: 20/11/2019 - 22:30

Gazetari Arsen Rusta ka deklaruar se kompania e Arbër Çekajt, ku u gjetën 613 kg kokainë në Mamin

Postuar: 20/11/2019 - 22:13

Ish-drejtuesi i policisë, Arben Hajdarmataj ka bërë një deklaratë të fortë për dosjen e Arbër Çek

Postuar: 20/11/2019 - 21:38

Avokati i Arbër Çekaj, Dritan Jahaj ka hedhur akuza të forta ndaj Prokurorisë së Krimeve të Renda