BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x
BREAKING NEWS

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja çfarë i kërkova dje me urgjencë ambasadës amerikane

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja
x
BREAKING NEWS

BE godet Ramën: Nuk jemi dakord për fondet që kërkon kryeministri, çdo shqiptar e sheh çfarë kemi bërë ne

BE godet Ramën: Nuk jemi dakord për fondet që kërkon
x
BREAKING NEWS

“Përdoret për të ndikuar në...”, Berisha me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama, agjent influent i Putinit

“Përdoret për të ndikuar në...”, Berisha me
x

Aktualitet

Zbardhen detajet për dhunimin e drejtorit të OSHEE, autorët i thyen krahun dhe këmbën. Zbardhen rezultatet e hetimeve të kryera

Zbardhen detajet për dhunimin e drejtorit të OSHEE, autorët i

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me dhunimin e drejtorit të OSHEE në Lezhë, Edmir Përndreca, mbrëmjen e djeshme nga persona, ende të paidentifikuar.

Si rezultat i veprimeve paraprake hetimore bëhet me dije se kjo ka të bëjë me një ngjarje të qëllimshme për shkak të detyrës, pasi autorët i kanë ndjekur lëvizjet e Përndrecës dhe e kanë qëlluar me sende të forta.

Mësohet se autorët e sulmit i kanë thyer krahun dhe këmbën drejtorit të OSHEE. Ky i fundit është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për mjekim më të specializuar. Sulmi i tij vjen pas kontrollove intensive të OSHEE për vjedhje apo lidhje të pa ligjshme të energjisë elektrike. 

Kujtojmë se Edmir Përndreca është emëruar drejtor i Njësisë së së Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Lezhë prej më shumë se 1 viti, ndërsa ka një karriere të gjatë pune, si inxhinier pranë këtij institucioni.

Zbardhen detajet për dhunimin e drejtorit të OSHEE, autorët i

Më të lexuarat