BREAKING NEWS

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo barazon shifrat

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo
x
BREAKING NEWS

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të marrë vëmendjen e BE-së”, politologu zbulon arsyen pse Vuçiç nuk vjen në Tiranë

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia e rrethoi, por autori zgjodhi të vriste veten

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia
x
BREAKING NEWS

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x

Aktualitet

Zbardhen detajet të reja nga ngjarja e rëndë/ Vranë shqiptarin brenda shtëpisë së barit, arrestohen 12 anglezë (Emri)

Zbardhen detajet të reja nga ngjarja e rëndë/ Vranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tunbridge Wells, në Britani, ku një 25-vjeçar shqiptar Xhovan Pepaj, dyshohet se është vrarë, për të cilin akuzohen 12 persona.

Xhovan Pepaj, 25 vjeç u vra në Caley Road, rreth orës 03:15 të mëngjesit të datës 4 dhjetor 2021.

Ai nuk mundi t’u mbijetonte plagëve të shumta në trup.

Që prej ngjarjes, hetimet nga Drejtoria e Krimeve të Rënda të Kent dhe Essex ka çuar në arrestimin e 14 personave.

Jonathan Hedges, 24 vjeç u arrestua më 11 gusht 2022 dhe që atëherë është akuzuar për vrasje dhe komplot për të kryer grabitje.

Hedges u paraqit para Gjykatës së Magjistraturës Medway të shtunën më 13 gusht, ku u mbajt në paraburgim për t’u paraqitur në Gjykatën e Maidstone Croën të ??hënën më 15 gusht.

10 të dyshuarit e mëposhtëm janë akuzuar të gjithë për vrasje, vrasje dhe komplot për të kryer grabitje.

Ciaran Steëart, 18 vjeç, nga Curtis Road, Hornchurch; Donte Simpson-Palmer, 18 vjeç, nga Norfolk Road, Ilford; Mohammed Miah, 25 vjeç, nga Highfield Road, Romford; Nathan Turner, 28 vjeç, nga Myrtle Road, Brentëood; Zach Cutting, 23 vjeç, nga Roundhills, Ëaltham Abbey; Ray Renda, 21 vjeç, nga Sandringham Road, Pilgrims Hatch, Brentëood; Nathan Rainforth, 20 vjeç, nga Gloucester Road, Pilgrims Hatch; Bartosz Malaëski, 26 vjeç, nga Hainault Road, Romford; Glen Hough, 51 vjeç, nga Larchëood Gardens, Brentëood dhe një djalë 17-vjeçar nga Ilford.

Fabian Szymula, 20 vjeç, nga Callan Grove, South Ockenden, Essex, ishte akuzuar më parë për komplot për të kryer grabitje.

Të 11 të dyshuarit janë deklaruar të pafajshëm. Ata të gjithë u mbajtën në paraburgim pas paraqitjes në gjykatë dhe do të dalin përpara Gjykatës së Kurorës së Maidstone të hënën më 22 gusht.

Në lidhje me hetimet u arrestua edhe një 33-vjeçare, e cila u lirua por ene ndodhet nën hetim.

Një 27-vjeçar, i cili gjithashtu u arrestua, u la i lirë me kusht deri të hënën më 22 gusht, në pritje të hetimeve të mëtejshme.