BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Aktualitet

Zbardhen detajet/ U pezullua bashkë me 4 policë me akuzën se lejuan ndërtimet pa leje në Farkë, shefi i komisariatit konfirmon vendimin, në pritje të…

Zbardhen detajet/ U pezullua bashkë me 4 policë me akuzën se

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me pezullimin nga detyra të shefit të komisariatit nr.1 në kryeqytet dhe 4 punonjës të policisë për zonën e Farkës.

Raportohet se shkak i pezullimi është se këto zyrtarë akuzohen se nuk kanë vepruar dhe nuk kanë marrë masat e duhura për shmangien e ndërtimeve pa leje në zonën e Farkës. Çelmeta raportoi po ashtu se Bujar Mehmeti, shefi i komisariatit që tashmë është pezulluar, kishte pranuar vendimin e marrë, ndërsa ishte në pritje të procedurave hetimore.

“Pranoi pezullimin dhe është në pritje të hetimeve të procedurave për rastin në fjalë”, tha gazetari. Po ashtu janë pezulluar dhe shefi i postës policore Farkë Flamur Sula, agjenti i policisë Alban Rama si dhe inspektori i zonës Nazmi Karreçi.

Kujtojmë se pak javë më parë në Farkë u sekuestruan dy pallate që ishin ndërtuar pa leje.