Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhen emrat e tre shqiptarëve të arrestuar për trafikun e 2 ton kanabis në Itali

Postuar: 14/11/2017 - 20:00

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane për trafikun e 2 tonëve kanabis që u bllokuan para dy ditësh në Ravena. Ndërkohë janë zbardhur emrat e shqiptarëve të arrestuar; Bledar Danaj 21 vjeç, Erald Alidervishi 26 vjeç dhe Alfred Kamberaj 48 vjeç.

Kanabisi ishte transportuar nga Shqipëria në drejtim të Italisë në rrugë detare, ndërsa vijon hetimi për persona të tjerë që janë të përfshirë në trafik. Sasi të përmasave të tilla është vështirë që të transportohen me motoskafë apo gomone, pasi për këto pesha duhen mjete lundrimi më të mëdha. Ndaj dyshimet janë se për këtë trafikim të përdoren anije, apo peshkarexha.

Ky lum droge drejt Italisë vërshon edhe pse në Shqipëri sivjet ka patur një angazhim të madh nga ana e strukturave shtetërore për të luftuar mbjelljen dhe trafikimin e kanabisit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 47

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2018 - 14:18

Bie kërkesa për gjykim të shkurtuar për dy kushërinjtë, Dejvi dhe Eugen Bitraj të cilët akuzohen për vrasjen e Marvi Mihalit.

Postuar: 18/09/2018 - 14:12

Policia ka arrestuar një të dyshuar në lidhje me vrasjen e te riut shqiptar Grei Frasheri, në Bay

Postuar: 18/09/2018 - 13:47

Ditën e nesërme qyteti i Durrësit do të vuajë mungesën e uji të pijshëm.

Postuar: 18/09/2018 - 13:38

Përfundon në pranga një baba i dhunshëm në Tiranë.

Postuar: 18/09/2018 - 12:56

Policia ka shoqëruar forcërisht 10 banorë të Jalës.

Postuar: 18/09/2018 - 12:41

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur ne hyrje të qytetit të Sarandës.

Postuar: 18/09/2018 - 12:41

Vijojnë përplasjet mes banorëve dhe policisë në Jalë.