BREAKING NEWS

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e papritura: Dhëntë Zoti, ua merr mendjen dhe...

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”,
x
BREAKING NEWS

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan historinë

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan
x
BREAKING NEWS

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non grata të George Soros

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet për marrëdhëniet me Kosovën: Kemi një divergjencë, por...

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet
x
BREAKING NEWS

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit epidemiologjike: Ja sa të infektuar janë regjistruar në vend, 26 pacientë në gjendje të rëndë

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar
x
BREAKING NEWS

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë Edi Rama dhe flet për mediat franceze nga Nju Jorku: Po bëjmë luftë të hapur kundër ...

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë
x
BREAKING NEWS

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien kambanat për Shkëlzen Berishën, Yuri Kim vjen me porosi të qarta nga Uashingtoni dhe vulos fundin tragjik të Sali Berishës

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien
x

Aktualitet

Zbardhen të tjera detaje të rënda/ Ekspertiza mjeko-ligjore ka nxjerrë të dhëna tronditëse në lidhje me vrasjen e 31-vjeçares shqiptare nga bashkëshorti i saj në Greqi. Çfarë dëshmoi autori?

Zbardhen të tjera detaje të rënda/ Ekspertiza mjeko-ligjore ka

Në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Greqi ditën e djeshme ku një 40-vjeçar shqiptar vrau bashkëshorten e tij janë zbardhur të tjera detaje të reja.

Sipas ekspertizës, e reja është qëlluar me një thikë 28 cm të gjatë dhe ka pasur dy plagë të rëndë në qafë.40-vjeçari u paraqit sot në gjykatë për tu njohur me masën e sigurisë.

Ngjarja makabre u regjistrua në lagjen “Dhafni”, në Athinë duke risjellë në vëmendjen e opinionin publik grek krimet e shumta ndaj grave. Viktima është Anisa Shehu, 31 vjeçe nga Elbasani, ndërsa autori i dyshuar i krimit të rëndë është 40-vjeçari Florand Shehu nga Tepelena.

VRASJA

Ngjarja u regjistrua rreth orës 11:30 të mëngjesit të djeshëm në banesën e çiftit. Kur Policia helene shkoi në banesën e çiftit në katin e tretë të pallatit, gjeti 31- vjeçaren të vdekur në shtrat në një pellg gjaku. Sipas informacioneve të para, viktima pësoi një plagë vdekjeprurëse nga një objekt i mprehtë në pjesën e qafës.

Gjithashtu, ajo kishte shenja plagësh nga thika në pjesën e trupit. Pas krimit të rëndë, sipas mediave greke, vrasësi shkoi në stacionin lokal të Policisë dhe u tha Forcave të Rendit se ai kishte vrarë gruan e tij. Burri deklaroi se e kreu krimin “sepse ishte xheloz ndaj saj”. Çifti ka një fëmijë 8 vjeç dhe kanë jetuar në zonë për 5 vitet e fundit. Autori i dyshuar i krimit është arrestuar nga Policia.