BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Aktualitet

Zbardhet data për seancën e parë ndaj gjyqtarit Luan Daci/ Kush është gjyqtarja e përzgjedhur nga shorti (EMRI)

Zbardhet data për seancën e parë ndaj gjyqtarit Luan Daci/ Kush

Përzgjedhet me short për gjykimin e procesit ndaj gjyqtarit Luan Daci, i cili akuzohet për falsifikim gjyqtarja Ilirjana Olldashi. Mësohet se seanca e parë për anëtarin e KPS-së, tashmë të pezulluar do të jetë në datën 25 shtator 2020.

Luan Daci u pezullua dje pasi është marrë i pandehur për falsifikim të dokumenteve. Daci u pezullua në 20 maj të këtij viti dhe u mor në hetim nga Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsion por Apeli e rrëzoi vendimin duke e rikthyer në detyrën gjyqtarin vetëm 2 javë më pas.

Por tashmë ai është marrë zyrtarisht i pandehur dhe bazuar te ligji në fuqi çdo prokuror apo gjyqtar që merret i pandehur pezullohet automatikisht deri në përfundim të gjyqit.

Më të lexuarat