BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x
BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x

Aktualitet

Zbardhet dëshmia e nënës para hetuesve, ja ku ishte Gerti Shehu para se të sulmonte Berishën

Zbardhet dëshmia e nënës para hetuesve, ja ku ishte Gerti Shehu

Ermira Kaçaçi nëna e 31 vjeçarit Gert Shehu personi që goditi kreun e PD Sali Berishën ka deklaruar se djali i saj ka prej 5 vitesh që vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Ajo ka thënë para hetuesve që Gerti merrte ilaçe vazhdimisht pa ndërprerje nga mjeku Sadik Lala.

Po ashtu Ermira është shprehur se Gerti nuk ishte i përfshirë në ndonjë parti politike.

Ai gjithmonë, tregon Ermira, kur ka protesta rri i mbyllur brenda dhe nuk del nga shtëpia.

Sipas dëshmisë të së ëmës, djali i saj ka sjellje bipolare, e ndërsa kohëve të fundit nuk ka reflektuar agresivitet.

Po ashtu në drejtorinë e policisë së Tiranës janë thirrur për dëshmi personat që e shoqëronin Berishën dhe Metën.

Ata do të pyeten në cilësinë e personit dëshmitar por edhe në kuadër të neutralizimit që iu bë agresorit.

Pak para sulmit Gert Shehu kishte qenë në xhaminë e Tabakëve në Tiranë.

Sapo ka dalë nga aty ai është drejtuar drejt marshimit ku dhe ka goditur Sali Berishen.

 

Më të lexuarat