BREAKING NEWS

Ndryshime të reja në qeveri, zbardhet vendimi i fundit

Ndryshime të reja në qeveri, zbardhet vendimi i fundit
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x
BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x

Aktualitet

Zbardhet dëshmia tronditëse e shqiptarit në Greqi, tregon pse e mbyti gruan: Donte të ikte me të dashurin dhe...

Zbardhet dëshmia tronditëse e shqiptarit në Greqi, tregon pse e

Banorët në fshatin Vlachioti në Greqi janë tronditur nga vrasja e një gruaje shqiptare nga duart e bashkëshortit të saj.

Elona, 36-vjeç, u mbyt nga burri, Festimi, 40 vjeç. Shkak dyshohet të jenë bërë debatet mes çiftit, xhelozia dhe sipas autorit të vrasjes, kërkesa e gruas për t’u larguar me të dashurin bashkë me fëmijët.

Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, 40-vjeçari ka pasur dyshime se gruaja e tradhtonte. Gjatë dy ditëve të fundit mes tyre ka pasur tensione të mëdha deri ditën e diel, kur në dhomën e gjumit, 40-vjeçari e mbyti Elonën me duar.

Sipas dëshmisë së autorit të ngjarjes, gruaja i ka thënë se do të merrte fëmijët dhe do të largohej.

Disa orë para ngjarjes së rëndë, Festimi kishte postuar në rrjetet sociale një foto duke përqafuar gruan e duke i treguar të gjithëve dashurinë për të, por askush nuk e dinte që gjithçka do të përfundonte në një tragjedi.

Çifti kishte 2 djem, 8 dhe 10 vjeç, të cilët kur ndodhi vrasja ndodheshin në dhomën tjetër duke fjetur. Ata janë marrë në kujdestari nga vëllai i Elonës, që jetonte në të njëjtin fshat. Festimi dhe Elona punonin në bujqësi.

Më të lexuarat