Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhet dinamika e ngjarjes tronditëse në Kavajë/ Si e thirri vajza në shtëpi policin dhe ish-të dashurin, ja çfarë ndodhi me tyre (DETAJE)

Postuar: 10/10/2019 - 09:35

Një përplasje me armë për një vajzë tronditi Kavajën që në orët e para pas mesnate. Ndërkohë është zbardhur nga “News24” edhe dinamika e ndarjes. Mësohet se Dritan Haxholli ka pasur një lidhje dashurie me shtetasen me inicialet M. Q. Po ashtu mësohet se prej disa javësh ata ishin ndarë, por kjo nuk pranohej nga Haxholli, i cili e shqetësonte herë pas herë vajzën ne telefon dhe në banesë.

E njëjta gjë  me sa duket ka ndodhur edhe në mesnatën duke u gdhirë e enjtja. Haxholli ka marrë vajzën në telefon dhe i ka thëne se ajo nëse ndahej nga ai, ky i fundit nuk do ta linte të qetë. Duke u gjendur në këto kushte presioni, vajza e ka ftuar Haxhollin në banesë për t’u sqaruar. Po ashtu ajo ka thirrur mikun e saj Bletar Toçin, i cili i kishte ofruar ndihmë se do i zgjidhte konfliktin me ish të dashurin. Në momentin kur ndodhi ngjarja, në banesën e vajzës ishin edhe 2 persona të tjerë, miq dhe fqinjë të së resë.

Në momentin kur Haxholli është futur në banesë i armatosur me kallashnikov para tij ka dalë polici i burgjeve Bledar Toçi dhe ka tentuar ta ndalë por i dashuri i vajzës e ka qëlluar duke e plagosur. Në këto kushte polici ka nxjerrë armën e shërbimit pistoletë dhe ka qëlluar në drejtim të Haxhollit duke e lënë të vdekur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 17:59

Dilaver Kalaja, shef objektesh në Komisariatin nr. 1 në Tiranë është arrestuar sot nga policia.

Arrestimi i tij vjen në saj të një operacion antidrogë i shtrirë në të gjithë vendin.

Postuar: 22/10/2019 - 17:36

Një peshkaqen i llojit tigër, është kapur në ujërat e detit Adriatik nga një anije peshkimi.

Postuar: 22/10/2019 - 17:35

Një 32-vjeçar nga Shkodra me rrezikshmëri të lartë është arrestuar sot nga policia.

Postuar: 22/10/2019 - 17:25

Vetëm pak minuta më parë Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar një video ku tregon emrat e zy

Postuar: 22/10/2019 - 16:48

Rasti i 18-vjeçarit me origjinë shqiptare ka tërhequr vëmendjen e faqes së huaj britanike, Metro

Postuar: 22/10/2019 - 16:22

Në Golem, më datë 22.10.2019, në një objekt në rikonstruktim ka rënë nga lartësia  shtetasi

Postuar: 22/10/2019 - 15:50

55-vjeçari Lazër Arraj kishte shkuar në fshat, për të mbledhur ushqimet e dimrit, por është qëllu