BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Aktualitet

Zbardhet kërkesa e Arben Krajës për Adriatik Llallën, çfarë thuhej në e-mail-in e dërguar nga zyrtari i huaj për Gledis Nanon

Zbardhet kërkesa e Arben Krajës për Adriatik Llallën,

Ish kryeprokurori Adriatik Llalla u arratis në kohën që pritej të shpallej vendimi i  Gjykatës pas akuzave të SPAK-ut në lidhje me pasurinë. Për arrestimin e Llallës, kreu i SPAK Arben Kraja dhe prokurori i çështjes kishin kërkuar që të ndërhynte  edhe FBI.

Kjo e dhënë ka dalë së fundmi, nga imailet sekrete që është dërguar ish kreut të Policisë së Shtetit nga një zyrtar OPDAT, indentitetin e të cilit nuk po e publikojmë.

Në emailin dërguar Nanos zyrtari i huaj shkruante se ka biseduar me Atasheun Ligjor të FBI-së dhe se I kishin ofruar të ndihmonin në gjetjen e zotit Llalla.

“Tema e dytë që doja të diskutoja me ju është Adriatik Llalla. Unë fola me Atasheun Ligjor të FBI-së dhe më ofruan të ndihmonin në gjetjen e zotit Llalla. Për të filluar, ata kanë nevojë për një letër nga ASP që kërkon ndihmën e tyre, plus identifikuesit e tij, emrat e anëtarëve të familjes, vendndodhjen e fundit të njohur, adresat e mëparshme në Shqipëri dhe jashtë saj, dhe çdo pistë tjetër që mund t'i ndihmojë ata ta gjejnë atë. Unë fola me Arben Krajën dhe prokurorin për këtë çështje dhe ata të dy janë të interesuar që FBI të ndihmojë në gjetjen e zotit Llalla”, thuhet në emailin dërguar Nanos.