BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Aktualitet

Zbardhet mesazhi i presidentit të FIFA-s për kryeministrin Rama

Zbardhet mesazhi i presidentit të FIFA-s për kryeministrin Rama

Shqipëria është bërë pjesë e rëndësishme e planeve të evakuimit të shtetasve që largohen nga Afganistani, duke pritur me mijëra persona që po largohen nga regjimi i talebanëve. Për këtë, vendi ynë ka marrë falënderimet sot edhe nga presidenti i FIFA-s, Xhani infantino.

“Pas një raundi negociatash komplekse, FIFA mund të konfirmojë se ka mbështetur Katarin me evakuimin nga Afganistani të një grupi të dytë refugjatësh të lidhur me futbollin dhe basketbollin e femrave. Një tolal prej 57 personash, më së shumti gra dhe fëmijë, mbërritën shënosh në Doha të mërkurën, 20 tetor, në një udhëtim çarter.

Drejtuesit e FIFA-s kanë punuar nga afër me Katarin për përpjekjet e evakuimit që nga muaji gusht, me Shqipërinë që i është shtuar bashkëpunimit më së fundmi.

Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino, tha:

”Ne do të dëshironim të shprehnim falënderimet më të sinqerta për Emirin e Katarit, Sheik Tamim bin Hamad Al Thani, si dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, që na ndihmuan me misionin humanitar dhe për asistencën e tyre në zhvendosjen në siguri të këtyre pjesëtarëve të komuniteti të futbollit në situatat më të vështira. FIFA do të vazhdojë të punojë për evakuimin e anëtarëve të tjerë të familjes së sportit”, shkruhej ndër të tjera në komunikatën e FIFA-s.