BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Aktualitet

Zbardhet ngjarja e rëndë me dy të plagosur në Tiranë, ja kush është ‘killeri’ i shumëkërkuar që i drejtoi armën policit të Shqiponjave (EMRI+FOTO)

Zbardhet ngjarja e rëndë me dy të plagosur në Tiranë,

Një ngjarje e rëndë ndodhi mesditën e sotme në zonën e ‘Xhamlliku’ në Tiranë ku mbetën të plagosur 2 persona.

Pasi polici i forcave ‘Shqiponja’ i kërkoi një qytetari mjetin e identifikimit, ky i fundit i drejtoi armën policit. Pasi e kërcënoi policin me armë dhe tentoi të largohej nga vendngjarja, autori u qëllua me armë në këmbë nga efektivi, ku fatkeqësisht mbeti e plagosur edhe një kalimtare e rastit.

Ndërkohë është zbuluar identiteti i autorit që shkaktoi ngjarjen e rëndë sot në Tiranë. Mësohet se bëhet fjalë për Orges Bilbilin, i cili nuk është një emër i panjohur për organet e drejtësisë.

Në fakt Orges Bilbili është i akuzuar si autor i masakrës së Lushnjes së bashku me Laert Haxhiun. Laert Haxhiu dhe Orges Bilbili, janë të akuzuar për një sërë vrasjesh dhe ngjarje të tjera të rënda.

Bilbili bashkëpunëtori i Laert Haxhiut në vrasjet Lushnjë në 2017,  rezulton se është dënuar me 7 vite e 4 muaj burgim për trafikim lëndësh narkotike.

Bashkë me Haxhiun, Orges Bilbili është i dyshuar edhe për atentatin, ku u plagosën Xhulio Shkurti (nipi i Aldo Bares) dhe Sajmo Xhelili. Telashet për Bilbilin nuk përfundojnë këtu, pasi ai akuzohet edhe si bashkëpunëtor i pilotit italian Giorgio Riformato, avioni i të cilit, ngeci në bregdetin e Divjakës, teksa po përgatitej për të trafikuar lëndë narkotike nga Shqipëria për në Itali.

Zbardhet ngjarja e rëndë me dy të plagosur në Tiranë,

Zbardhet ngjarja e rëndë me dy të plagosur në Tiranë,

Më të lexuarat