Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhet ngjarja në Selitë/ Identifikohen autorët

Postuar: 12/10/2018 - 15:41

Janë identifikuar dy persona, babë e bir të cilët kanë qëlluar me armë ndaj një 18-vjeçari sot në Selitë.

Burime nga policia e Tiranës thanë se njëri prej tyre është ndaluar, kurse tjetri është në kërkim.

Njoftimi i Policisë së Tiranës:

Identifikohen dy autorët (atë dhe bir) të plagosjes me armë zjarri të ndodhur ditën e sotme në Selitë.

Kapet dhe shoqërohet në Komisariat njëri autor, ndërsa autori tjetri shpallet në kërkim.

Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.2, falë një pune të mirëorganizuar hetimore kapën dhe shoqëruan në Komisariat për veprime të mëtejshme hetimore dhe proceduriale njërin prej autorëve të plagosjes, shtetasin :

- Abedin I., 56 vjeç, banues në Tiranë.

Si dhe u shpall në kërkim i biri, shtetasi :

- S. I., 22 vjeç, banues në Tiranë.

Atë dhe bir, pas një konflikti për motive të dobëta në zonën e “Selitës”, plagosën në këmbë me armë zjarri shtetasin M. Sh., 18 vjeç, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Vijon puna intesive për kapjen e autorit tjetër, shtetasit S. I.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 17:25

Protesta e studentëve është ndarë në dy grupe të mëdha.Një pjesë e studentëve kanë bllokuar tërësisht rrethrrotullimin e "Zogut të Zi", teksa pjesa e turmës vazhdon të qëndrojë para Ministrisë së Arsimit.Kjo

Postuar: 11/12/2018 - 17:17

Shkarkohet infermieri Elson Jaçaj.

Postuar: 11/12/2018 - 17:10

Gjatë ditës së sotme kanë filluar protestat në të gjithë vendin.

Postuar: 11/12/2018 - 17:05

Pedagogu Edmond Tupja i është bashkuar studentëve protestues tek “Zog u Zi”.

Postuar: 11/12/2018 - 17:05

Protestës së studentëve, i është bashkuar edhe djali i Azem Hajdarit.

Postuar: 11/12/2018 - 16:50

 Ora 16:00 shënoi përfundimin e ultimatumit të caktuar nga studentët për qeverinë.

Postuar: 11/12/2018 - 16:49

Pedagogu Ardit Bido ka folur për protestën e studentëve dhe problematikat në Universitete.