Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Zbërthehet” Artan Hoxha: Bosi i trafikut të drogës del dhe tek laboratori i kokainës në Has

Postuar: 23/10/2019 - 23:28

Gazetari Artan Hoxha u shpreh se Abdulselam Turgut është i njohur si një nga bosët e trafikut të drogës së Afganistanit. Ai tha se emri tij del dhe tek laboratori i kokainës në Has.

“Ai është i lirë, është liruar në dhjetor të vitit të kaluar nga burgu në Turqi. Abdulselam Turgut është i njohur, që nga fundi i shekullit të kaluar si një nga bosët e trafikut të drogës së Afganistanit. Dhe ka përdorur rrugën e Ballkanit për të çuar drogën në Evropë. Ky kishte infrastrukturën, kishte lidhje, kishte njohje në Shqipëri. Ky ka patur lidhje të hershme në Shqipëri. Ka ardhur prapë në Shqipëri dhe pas arrestimit në vitin 2011, ai del dhe tek laboratori i kokainës në Has. Ata kanë dashur të përdorin lidhjet dhe njohjet e tij në Shqipëri, sidomos për të siguruar bazën logjistike. Si futen armët në vend? Nga grupet kriminale që operojnë sigurisht”, tha Hoxha në Opinion.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 23:22

Ditën e nesërme priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Durrës dhe Vlorë.Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet do të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në bregdetin ju

Postuar: 13/11/2019 - 23:11

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Real Story” tregoi anët pozitive dhe ne

Postuar: 13/11/2019 - 23:03

22 patenta janë pezulluar brenda dy orëve ditën e sotme, të të rinvje që bëjnë gara në aksin Sauk

Postuar: 13/11/2019 - 22:39

Klodiana Lala ka komentuar përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.Lala tha në “Re

Postuar: 13/11/2019 - 22:12

Diplomati Neritan Ceka ka mbështetur idenë e Shengenit Ballkanik

Postuar: 13/11/2019 - 22:01

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar në emisionin “Real Story” debatin mes institucio

Postuar: 13/11/2019 - 21:34

11-vjeçari Alvin Berisha iu bashkua familjes vetëm pak ditë më parë.