BREAKING NEWS

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela nxjerr skenarin tronditës, zbulon kush e ka ‘fundosur’ Ilir Metën

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela
x

Aktualitet

“Zbërthehet” Artan Hoxha: Bosi i trafikut të drogës del dhe tek laboratori i kokainës në Has

“Zbërthehet” Artan Hoxha: Bosi i trafikut të drogës

Gazetari Artan Hoxha u shpreh se Abdulselam Turgut është i njohur si një nga bosët e trafikut të drogës së Afganistanit. Ai tha se emri tij del dhe tek laboratori i kokainës në Has.

“Ai është i lirë, është liruar në dhjetor të vitit të kaluar nga burgu në Turqi. Abdulselam Turgut është i njohur, që nga fundi i shekullit të kaluar si një nga bosët e trafikut të drogës së Afganistanit. Dhe ka përdorur rrugën e Ballkanit për të çuar drogën në Evropë. Ky kishte infrastrukturën, kishte lidhje, kishte njohje në Shqipëri. Ky ka patur lidhje të hershme në Shqipëri. Ka ardhur prapë në Shqipëri dhe pas arrestimit në vitin 2011, ai del dhe tek laboratori i kokainës në Has. Ata kanë dashur të përdorin lidhjet dhe njohjet e tij në Shqipëri, sidomos për të siguruar bazën logjistike. Si futen armët në vend? Nga grupet kriminale që operojnë sigurisht”, tha Hoxha në Opinion.