BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x
BREAKING NEWS

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra
x
BREAKING NEWS

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi Ramën, ja çfarë pritet të ndodhë

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi
x
BREAKING NEWS

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e fundit të 35-vjeçares para se të vritej nga burri: Pasha këtë fëmijë që kam me lind sonte…

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e
x
BREAKING NEWS

"Policia e dinte për...", familjari i gruas së vrarë zbardh detaje të reja nga ngjarja tronditëse

"Policia e dinte për...", familjari i gruas së vrarë
x

Aktualitet

Zbukurohet nga bardhësia/ Ky është qyteti në vendin tonë që ‘zgjohet’ i mbuluar nga dëbora, erë e fortë dhe ulje temperaturash

Zbukurohet nga bardhësia/ Ky është qyteti në vendin

Gjatë natës së kaluar qyteti i Korçës dhe rrethinat janë zgjuar me reshje dëbore, erë të fortë dhe ulje të temperaturave. Grupet e punës ndodhen në terren dhe po bëjnë të mundur pastrimin e rrugëve.

Nga ana tjetër, dëbora kanë zbukuruar qytetin, duke ofruar për turistët pamje piktoreske. Borëpastrueset janë shpërndarë në rrugën e Voskopojës, në rrugën e Dardhës, në segmentin Korce -Dvoran, në rrugën Korçë -Qafa e Qarrit -Erseke dhe në rrugën Erseke -Leskovik.

Ndërkohë qarkullimi ne akset rrugore Korçë -Q Qarrit - Erseke -Leskovik. Korçe-Voskopoje.  Korçe-Dardhe duhet te behet me pajisje dimërore gjatë orëve të paradites. Trashësia varion nga 15 cm - 35 cm ndërsa temperaturat mesatare - 4 grade.