BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Aktualitet

Zbukurohet nga bardhësia/ Ky është qyteti në vendin tonë që ‘zgjohet’ i mbuluar nga dëbora, erë e fortë dhe ulje temperaturash

Zbukurohet nga bardhësia/ Ky është qyteti në vendin

Gjatë natës së kaluar qyteti i Korçës dhe rrethinat janë zgjuar me reshje dëbore, erë të fortë dhe ulje të temperaturave. Grupet e punës ndodhen në terren dhe po bëjnë të mundur pastrimin e rrugëve.

Nga ana tjetër, dëbora kanë zbukuruar qytetin, duke ofruar për turistët pamje piktoreske. Borëpastrueset janë shpërndarë në rrugën e Voskopojës, në rrugën e Dardhës, në segmentin Korce -Dvoran, në rrugën Korçë -Qafa e Qarrit -Erseke dhe në rrugën Erseke -Leskovik.

Ndërkohë qarkullimi ne akset rrugore Korçë -Q Qarrit - Erseke -Leskovik. Korçe-Voskopoje.  Korçe-Dardhe duhet te behet me pajisje dimërore gjatë orëve të paradites. Trashësia varion nga 15 cm - 35 cm ndërsa temperaturat mesatare - 4 grade.