Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohet mashtrimi, kërkonte të holla përmes rrjeteve sociale për ‘fëmijën e sëmurë’

Postuar: 18/08/2018 - 22:07

Kohën e fundit dukshëm janë shtuar kërkesat për të ndihmuar personat të cilët vuajnë nga sëmundje të ndryshme.

Jo rrallë herë ndihmë po kërkohet edhe përmes rrjeteve sociale. Por, jo gjithmonë këto raste po dalin të jetë të vërteta dhe të arsyeshme për tu ndihmuar.

Së fundi, një grup i femrave ka zbuluar një mashtrim nga një person identiteti i të cilit ende nuk dihet saktë, shkruan Indeksonline.

Po i njëjti person, kërkon të holla për trajtimin e fëmijës jashtë vendit, gjersa me biseda të ndryshme ‘ndërron’ fjalët duke u dhënë kahe të ndryshme.

“Djali ka humbur shikimin, ka problem me boshtin kurrizor, ka problem me zemrën, nuk ecën”, janë disa nga diagnozat e dhëna kundrejt disa personave.

Shumë njerëz me vullnet të mirë nuk kanë hezituar ta ndihmojnë atë

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/06/2019 - 23:30

 Një konflikt mes dy te rinjve në Lushnje ka përfunduar me të shtëna armësh. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:15 në një zonë tejet të frekuentuar në shetitoren e hyrjes veriore të Lushnjes.

Postuar: 15/06/2019 - 23:20

Gazetari Artan Hoxha, teksa fliste për frikën e përsëritjes së një ’97-te të dytë në Shqipë

Postuar: 15/06/2019 - 22:29

Në Elbasan edhe mbrëmjen e së shtunës  përpara drejtorisë së policisë qytetarë dhe mbështetë

Postuar: 15/06/2019 - 19:32

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta në qytetin e Korçës, ku zhvilloi takimin elektoral

Postuar: 15/06/2019 - 16:15

Policia Rrugore e Durrësit ka nisur marrjen e masave për sezonin turistik, ndërsa ka apeluar për

Postuar: 15/06/2019 - 16:06

Gazetari Artan Hoxha me anë të një reagimi në Facebook ka reaguar pas sqarimit të ish kryeministr

Postuar: 15/06/2019 - 15:43

Të arsimuara si inxhiniere kimike dhe juriste, Viola Hoxha dhe Valentina Korbi do të kenë menduar