Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohet se kush është i arratisuri nga burgu i Rrogozhinës, “tmerri” i qytetarëve që kryente grabitje bashkë me bukuroshen që shërbente si karrem

Postuar: 09/10/2019 - 17:40

I dënuari, i cili u arratis sot nga burgu i Rrogozhinës është Fatjon Bushgjoka.

Sipas burimeve, mësohet se personi i arrestuar nuk është kthyer në burgun e Rrogozhinës, pas përfundimit të orarit të lejes së dhënë.

Bushgjoka është dënuar vite më parë me 6 vite burg për grabitje të dhunshme. Atij i kishin mbetur për të kryer dhe 1.8 vite burg, por sot rezulton të jetë i arratisur nga burgu i Rrogozhinës.

4 djemtë dhe vajza u ngrinin kurthe qytetarëve duke përdorur Kristinën si karrem, e cila u kërkonte telefonin për të folur viktimave. Më pas, 4 djemtë mbërrinin dhe ushtronin presion ndaj qytetarëve dhe në rast kundërshtimi dhunoheshin derisa të dorëzoheshin.

Vajza Kristina Pjetri mendohet se është përdorur për të tërhequr vëmendjen e personave që do të binin pre e grabitjeve

Policia po punon për gjetjen e të burgosurit dhe ta rikthej atë në qeli për të kryer dënimin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 14:42

Punonjësit të Policisë së Shtetit, Sokol Qokajt kolegët i kanë bërë një surprizë të madhe teksa i kishte ftuar në dasmën e djalit të tij.

Postuar: 18/11/2019 - 14:09

Për shumë vite, ata kanë qenë shembull në fushën e blertë të futbollit, kur me lojën e tyre kanë

Postuar: 18/11/2019 - 14:01

Hetimet për bandën e trafikimit të drogës midis Shqipërisë dhe Irpinias, që u shkatërrua në tetor

Postuar: 18/11/2019 - 13:21

11-vjeçari Alvin Berisha i shoqëruar nga babai Afrim e familjarët e tij ka nisur vizitat mjekësor

Postuar: 18/11/2019 - 13:08

Gjykata ka dhënë sot masën e sigurisë për Amarilda Lekën, e cila duke u hequr si juriste kishte p

Postuar: 18/11/2019 - 12:44

Policia e Korçës dhe agjentët e Frontex kanë arrestuar katër persona, pasi janë kapur duke tran