BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Aktualitet

Zbuloni cilat janë vendet më të lumtura në botë: Kosova e 34-ta, nuk do ta besoni në çfarë vendi renditet Shqipëria

Zbuloni cilat janë vendet më të lumtura në botë: Kosova

Njerëzit më të lumtur në botë jetojnë në Finlandë, sipas një sondazhi që bëhet në 150 shtete. Anketa bazohet në mbështetjen sociale, të ardhurat, shëndetin etj. dhe mbi këta faktorë Shqipëria është 83 vende më poshtë se vendi kryesues.

Nëse jeton në Finlandë, je ndër njerëzit më të lumtur në botë. Raporti që mat nivelin e lumturisë, bazuar në mbështetjen sociale, të ardhurat, shëndetin, lirinë, bujarinë dhe korrupsionin, tregon se shteti nordik është për të 6-tin vit radhazi në krye të renditjes botërore. Danimarka, Islanda, Izraeli vijnë pas saj. 

Ndërkohë, Shqipëria renditet në vendin e 83 dhe sipas sondazhit, njerëzit që jetojnë këtu, janë më pak të lumtur se fqinjët në Mal të Zi, Greqi e Kosovë, dhe në të njëjtin nivel me ne shkojnë edhe maqedonasit, të 87-tët në listë.

Raporti përdor të dhënat e sondazhit global për të treguar se si njerëzit vlerësojnë jetën e tyre në më shumë se 150 vende në mbarë botën. Në cdo shtet pyeten 1000 individë të rastësishëm, të cilëve iu kërkohet që të rendisin nga 1 në 10 qëndrimin e tyre për cilësinë e jetës së tyre dhe mjedisit përreth.