Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zhbllokohet pas disa orësh ngërçi në Kakavijë

Postuar: 12/11/2018 - 21:56

Pas disa orësh pritje në të ftohtë, është arritur në një marrëveshje mes dy autoriteteve policore asaj shqiptare dhe greke në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, që të fillojë lëvizjsa e qytetarëve pa vonesa të tjera.

Burime nga Kakavija thanë se si rezultat i bashkëpunimit të mirë dhe reciprok u arrit fillimisht kalimi i të gjithë pasagjerëve dhe mjeteve në hyrje të Shqipërisë me procedurë të thjeshtuar dhe pa regjistrim në sistemin grek. Po ashtu si rezulatat i këtij bashkëpunimi ka filluar funksionimi dhe lëvizja normale e të gjithë pasagjerëve drejt shtetit grek.
 
Kujtojmë se prej disa orësh qytetarët mbetën të bllokuar nga ana greke pasi thuhej se ishte bllokuar sistemi, ndërsa pala shqiptare iu përgjigj me të njëjtën monedhë, duke bllokuar sistemin e saj.Tashmë lëvizja po vijon normalisht.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2018 - 23:40

Çatia e një pallati katër katesh është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 23:00, ndërsa pallati ndodhet pranë qendrës së qytetit.

Postuar: 13/12/2018 - 22:38

Studentët shprehen të vendosur për të mos dialoguar me qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama, pasi

Postuar: 13/12/2018 - 22:27

Një grup studentësh u ftuan mbëmjen e sotme në emisionin “Të paekspozuarit” për të fo

Postuar: 13/12/2018 - 21:33

Artisti i njohur Robert Aliaj i ftuar në “360 Gradë”  i pyetur për lajmin e përh

Postuar: 13/12/2018 - 21:04

Vendi ynë nesër do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin mot krye

Postuar: 13/12/2018 - 20:36

Një banesë është përfshirë nga zjarri në.

Postuar: 13/12/2018 - 20:33

Studiuesi Taulant Muka shkruan në Facebook se disa studentë e kanë kontaktuar të frikësuar pas im