BREAKING NEWS

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan
x

Aktualitet

Zhduket ish-gjyqtari dhe biznesmeni i njohur, pak ditë më parë iu gjet e djegur makina në Pukë

Zhduket ish-gjyqtari dhe biznesmeni i njohur, pak ditë më parë

Janë zbardhur detaje lidhur me makinën e djegur që u gjet në datën 8 janar në autostradën Gjegjan-Reps në Pukë. Mjeti tip “Skoda Fabia” ishte marrë me qira në Rinas nga një turist i huaj.

Asnjë informacion nuk u dha më tepër, ndërkohë që janë mediat otaliane ato që ngrenë alarmin, pasi automjeti ishte marrë me qira nga një sipërmarrës dhe ish-gjyqtar Italian, Davide Pecorelli.

Sipas këtyre mediave, italiani 45 vjeçar u largua nga Italia në ditët e para të vitit dhe u ul në aeroportin e Tiranës, por që prej asaj dite ai është zhdukur pa lënë asnjë gjurmë.

Prej disa kohësh Pecorelli kishte zgjeruar tregun e dyqaneve të tij duke hapur aktivitete edhe në Shqipëri.