BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

Zhdukja e Ervis Martinajt, eksperti i kriminalistikës plas deklaratën e fortë: Është gjallë, dyshohet se ka improvizuar vrasjen

Zhdukja e Ervis Martinajt, eksperti i kriminalistikës plas deklaratën

Ditën e sotme forcat e FNSH dhe RENEA ushtruan një kontroll në banesën e Ervis Martinajt, ku u gjet një arsenal armësh i fshehur në kosheret e bletëve. 

Eksperti i Sigurisë Fatjon Softa tha se ky kontroll ishte i vonuar, pasi duhet të kishte ndodhur disa muaj më parë.

Ai gjithashtu u shpreh se Ervis Martinaj mund të jetë i gjallë dhe dyshon se ka improvizuar vrasjen.

“Duhet të ishte bërë patjetër kontrolli i banesës apo i gjithë vendeve të mundshme për të gjetur personin e për të zbuluar rrjetin. Megjithëse vonë, pati rezultat se policia gjeti arsenal armësh. Por e gjithë Shqipëria është arsenal armësh që janë në duart e grupeve kriminale që nuk i kanë vetëm për mbrojtje e krime por edhe aktivitete të tjera si shit-blerje. Historia ka treguar se në shumë vende kanë pasur dhe strehime të nëndheshme e kanë kaluar vite e vite. Duhet të kujtojmë se ka qenë një rast i ngjashëm në kryeqytet ku rastësisht është hequr një pjesë e banjos dhe poshtë përdorej si strehim. Nuk mendoj që ka qenë kjo në rastin konkret. Mendoj që ky person mund të jetë i gjallë dhe nuk është i vetmi që ka improvizuar vrasjen e zhdukjen. Për aq kohë sa nuk kemi kufomë, mund të themi se është ende në qarkullim”, tha Softa në intervistë me gazetarin Arbër Hitaj.