BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Aktualitet

Zhvillime të fuqishme në shumë pjesë të vendit, mundësi për breshër, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Zhvillime të fuqishme në shumë pjesë të vendit,

Sot gjatë ditës në disa pjesë të vendit mund të ketë destabilizim të fuqishëm të atmosferës dhe si pasojë priten zhvillime të fuqishme të vranësirave konvektive që do të kushtëzojnë rrebeshe lokalisht intensive shiu me vetëtima, bubullimë dhe breshër.

Zhvillimet më të fuqishme parashihen orëve të vonshme të pasdites ose orëve të hershme të mbrëmjes, megjithatë edhe gjatë ditës parashihen disa zhvillime lokale. Të gjitha këto zhvillime parashihen të jenë të karakterit lokal, por temperaturat e larta dhe ardhja e mases jo-stabile ajrore mund të jenë një kombinim ideal për zhvillime të bujshme atmosferike sonte siç janë rrebeshet mjaft intensive për një kohë shumë të shkurtër, erëra mjaft të fuqishme në kohën e shtrëngates, vetëtima dhe bubullima masive dhe breshër.

Pra, të gjitha këto do të jenë të karakterit lokal dhe tipike verore. Përderisa disa rajone përfshihen nga stuhi të fuqishme kalimtare, rajone tjera jo shumë larg mund të përfitojnë vetëm ndonjë rigë shiu ose asnjë pikë.

Përpos shumë rajoneve të Republikës së Kosovës stuhi dhe rrebeshe kalimtare shiu sot priten edhe në disa zona në veri të Malit të Zi dhe Maqedoninë e Veriut. Rrebeshe intensive priten në shumë vise të Luginës së Preshevës, ndërsa më pak dhe më afatshkurtra priten në territorin shqiptar.

Moti mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore do të vazhdojë edhe ditëve të ardhshme dhe nga nesër rrebeshet do të jenë më të rralla dhe më sporadike. Nga e enjta priten rrebeshe të shkrurtra edhe në Shqipëri, ndërsa shira paksa më intensiv parashihen krejt në fundjavë.