BREAKING NEWS

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje disfatën, në grupin e Bardhit rebelohet “rapsodi” Agron Gjekmarkaj

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë Berisha-Meta dhe paralajmëron “tërmet” brenda “Foltores” pas zgjedhjeve të Kukësit, dyshja anti-SHBA drejt “Ferrit të Dantes”

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë
x
BREAKING NEWS

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar, drejtoritë e FBI të Los Angelosit dhe Uashingtonit kanë plotësuar dosjen e kryeministrit shqiptar për aferën e McGonigal, priten letër-porositë drejt SHBA

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar,
x
BREAKING NEWS

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në dorë pastrimin e parave në Shqipëri, kontrolle transfertave dhe pasurive të dyshimta, ja skema që po ndjek DASH

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në
x
BREAKING NEWS

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve kriminale të politikanëve dhe krimit të organizuar, në sitë bankat, hipotekat, institucionet financiare, etj

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve
x
BREAKING NEWS

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i majtë mund i vetëm Berishën, Metën, Bardhin, Dulen, Ndokën dhe Dukën, ditë të zeza për aleancën “non grata”

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i
x
BREAKING NEWS

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën që implikon Ramën, raporti hetimor i kërkuar nga gjyqtarja Kotelly para vendimit do shërbejë si dosje akuze për të nisur hetimet ndaj kryeministrit shqiptar

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën
x
BREAKING NEWS

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i bën thirrje DASH ta shpallin kryeministrin “non-grata” pasi ka korruptuar një ish-agjent të FBI për të “asgjësuar” opozitën

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh
x

Aktualitet

Zhvillimet e bujshme në vendin tonë, Artan Hoxha tregon 5 çështjet e bujshme që Ambasada Amerikane ka në sitë: Janë personazhe të shumë të rëndësishëm

Zhvillimet e bujshme në vendin tonë, Artan Hoxha tregon 5

Artan Hoxha tregon 5 çështjet e bujshme që Ambasada Amerikane ka në sitë: Janë personazh të shumë të rëndësishëm

Gazetari Artan Hoxha ka shpjeguar në mënyrë kronologjike të gjitha arrestimet më të rëndësishme që janë bërë sipas tij, pas të cilave qëndron Ambasada e SHBA-së në vendin tonë.

Që nga prangosja e Adriatik Llallës e deri te Vangjush Dako, gazetari thekson se janë 5 çështje të cilat nuk do ishin trajtuar në këtë formë nëse nuk do të kishte qenë e përfshirë direkt Ambasada Amerikane.

Artan Hoxha: Për ta kuptuar më mirë se si ka funksionuar deri më sot sistemi i drejtësisë. Në 4 çështje të rëndësishme, ose më të rëndësishmet ku ka qenë e përfshirë direkt Ambasada Amerikane është finalizuar me dënim. Personi i parë i shpallur non-grata në Shkurt të 2018-ës që është ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Pra është i dënuar në mungesë. Çështja e dytë është ish-drejtuesi i Transportit Rrugor në Sarandë Kelmend Balili. Kujtoni që Ambasada Amerikane për 2 vjet e 8 muaj rresht, mëngjes, drekë, darkë i thoshte Kryeministrit ke kapur Escobar-in. I treti është Saimir Tahiri është një çështje nga fillimi deri në fund e ndjekur nga Ambasada Amerikane dhe mendoj që nëse Ambasada do ta merrte vesh se Tahiri do të lirohej, ata mund ta pengonin. Nuk e kanë marrë vesh dhe ka ndodhur kjo gjë. Dhe çështja e katërt është ajo e Emiljano Shullazit, pra ata kanë marrë nga një model në pozicione, hierarki të ndryshme të shoqërisë. Nëse çështja nuk do të ndiqej nga Ambasada Amerikane, Emiljano Shullazi nuk do kishte shans të merrte këtë dënim apo të trajtohej çështja në këtë formë.

Këto katër çështje që janë personazhe shumë të rëndësishme në kohë të caktuara të zhvillimit të vendit, këta janë ndëshkuar dhe dënuar vetëm e vetëm se ka qenë mbrapa Ambasada Amerikane. Kjo besoj se është çështja e 5-të që ata po e ndjekin. Të 5-ta këto çështje janë çështje ku amerikanët janë investuar dhe në gjithë hierarkinë që bëra, personazhi më i rëndësishëm për mua mbetet Vangjush Dako.