BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Aktualitet

Zjarr i madh përballë Portit të Mallrave në Sarandë

Zjarr i madh përballë Portit të Mallrave në Sarandë

Mbrëmjen e sotme një zjarr masiv ka përfshirë një kodër në “Kepin e Limionit”, përballë me Portin e Mallrave në Sarandë.

Burime bëjnë me dije se zjarri është ende aktiv dhe po vazhdon të përparojë në drejtim të godinave të marinës.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Deri më tani ende nuk dihen rrethanat e zjarrëvënies.

Kujtojmë se vetëm pak kohë më parë kjo zonë është dhënë me koncesion dhe sipas informacioneve është projektuar si një zonë për t'u ndërtuar një qytezë turistike.