BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja me koronavirus janë shënuar 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të
x

Aktualitet

Zjarri i madh në Lezhë, çfarë ka ndodhur?

Zjarri i madh në Lezhë, çfarë ka ndodhur?

Dy vatra të mëdha zjarri janë parë në orët e pasdites në pyjet e njësisë administrative Ungrej në lezhë.

Mësohet se aktualisht nuk ka rrezik për zonën e banuar, pasi në vendet ku ka rënë zjarri nuk ka banesa.

Punonjësit e agjencisë së Shërbimit Pyjor ndodhen në terren dhe po ndërhyjnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, pasi ndërhyrja e zjarrfikësve është e pamundur për shkak të terrenit të thyer malor.