Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zonja e hekurt gjermane mahnit shqiptarët, të gjithë me celularë në duar duke i bërë foto

Zonja e hekurt gjermane mahnit shqiptarët, të gjithë me celularë në duar duke i bërë foto

Postuar: 08/07/2015 - 18:52

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është një nga lideret më të suksesshme e të pushtetshme në botë. Ajo ka një ndikim  të madh, jo vetëm brenda vendit, por edhe jashtë tij.
 
Vizita e zonjës së hekurt gjermane ka mahnitur edhe shqiptarët ditën e sotme, të cilët e kanë parë me admirim, për shkak të mbështetjes ndaj vendin tonë në rrugën drejt BE.
 
Një gjë e tillë është vënë re kryesisht në Konferencën Ekonomike mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, ku të pranishmit kanë ngritur celularët e tyre duke bërë foto, për të mbajtur kujtim kancelaren teksa fliste.
 
Ndërsa, të shumtë kanë qenë edhe qytetarët e mbledhur sot në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në pritje të Merkel.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 23:35

Analisti ArjanVasjari, është përplasur ashpër me Fatos Lubonjën lidhur me faktin nëse duhet t’i quajmë politikanët dhe njerëzit e drejtësisë të korruptuar apo kriminelë.

Postuar: 21/11/2019 - 23:23

Analisti Lorenc Vangjeli dhe Fitim Zekthi po debatonin lidhur me kreun e KED, Ardian Dvoranin,

Postuar: 21/11/2019 - 23:15

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në

Postuar: 21/11/2019 - 23:03

Gazetari Ylli Rakipi, ndërsa i referohet ambasadorëve dhe qëndrimit të ndërkombëtarëve, veçanër

Postuar: 21/11/2019 - 22:57

Juristi Jordan Daci i ftuar na emisionin “360 Gradë” tha se shkarkimi i prokurorit Be

Postuar: 21/11/2019 - 22:49

Kolegji i Posaçëm i Apelimit njoftoi sot shkarkimin nga detyra të Besnik Muçit, i zgjedhur vetëm

Postuar: 21/11/2019 - 22:36

Gazetari Artan Hoxha tha se një kryetarë bashkie do të “digjet” shumë shpejt.