BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Aktualitet

Zvicra jep lajmin e mirë për qytetarët nga Kosova, ja çfarë ka ndodhur

Zvicra jep lajmin e mirë për qytetarët nga Kosova, ja

Zvicra ka marrë vendim që Kosovën ta largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët që kthehen në shtetin zviceran.

Nga 28 shtatori nga lista do të largohet edhe San Marino.

Zvicra kishte futur Kosovën në listë për karantimin nga data 6 korrik.

Ndryshe, shteti zviceran ka publikuar listën e re të karantinës ku ka futur edhe disa shtete: Belgjika, Danimarka, Ekuadori, Irlanda, Islanda, Xhamajka, Nepali, Luksemburgu, Maroku, Hollanda, Portugalia, Sllovenia, Hungaria, Omani dhe Britania e Madhe.