Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zv.Kryeministrja në Amerikë, takim me diasporën shqiptare

Postuar: 21/07/2018 - 22:45

Senida Mesi, Zv.Kryeministrja e Shqipërisë ndodhet prej disa ditësh në Amerikë, ku po zhvillon takime me përfaqësues të diasporës shqiptare.

“Shumë krenare për këto individë që me punë, pasion e përkushtim lartësojnë dita-ditës emrin shqiptar”, ka shkruar Mesi.Takimi është organizuar me mbështetjen e Shoqatës së Grave Shqiptaro-Amerikane "Motrat Qiriazi'.

Postimi i plotë:

Gjatë vizitës disa ditore në New York, emocion i veçantë ishte takimi me përfaqësues të diasporës shqiptare në Amerikë , takim i organizuar me mbështetjen e Shoqatës së Grave Shqiptaro-Amerikane "Motrat Qiriazi'.

Pata rastin të takoj tek e tek çdo pjesëmarrës e të njihesha personalisht me arritjet e secilit në fushat ku punojnë dhe kontributin e tyre në komunitet e më gjerë . Shumë krenare për këto individë që me punë, pasion e përkushtim lartësojnë dita-ditës emrin shqiptar! 

Gjatë takimit, sigurova të pranishmit ? për gatishmërinë e qeverisë shqiptare për t'u angazhuar me përkushtim në drejtim të bashkëpunimeve të frytshme me çdo shoqatë, organizatë apo pjesëtar me kontribut në diasporën shqiptare! 

Diaspora Shqiptare

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 08:57

Ekipet e verifikim-matjes në terren (Task Forcë) të Drejtorise Rajonale OSHEE Shkodër kanë “goditur” dje gjatë pasdites një grup të strukturuar organizatorësh ndërmjet punonjësve të OSHEE Lezhë dhe subjekt

Postuar: 16/08/2018 - 08:44

Në familjen Marku, (gjyshi nga e ëma) janë hapur dyert e mortit, ku të afërmit e Marjusit presin

Postuar: 16/08/2018 - 08:39

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka vendosur që të bëjë një studim për të zëvendësuar rreth rrotullimin

Postuar: 16/08/2018 - 08:31

Përmes një postimi në profilin e tij të Facebook, këngëtari i njohur Elton Deda është shprehur i

Postuar: 16/08/2018 - 07:46

Ka dalë dje para gjykatës Rudina Kishta, gruaja 42 vjeçare, e cila pasi i vuri flakën banesës së

Postuar: 16/08/2018 - 07:44

Dy shqiptarë kanë humbur jetën në tragjedinë e së martës në Genova të Italisë, ndërsa numri i vik

Postuar: 15/08/2018 - 23:54

Falsifikimi dhe mashtrimi, si vepra kriminale, po njohin “lulëzim” kohët e fundit.