Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zyrat e EUROPOL në Shqipëri, zv.ministri i Brendshëm jep lajmin e mirë

Postuar: 11/07/2019 - 18:10

Zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka komentuar lëvizjen më të fundit të EUROPOL. Këta të fundit kanë hedhur një hap më shumë bashkëpunimi me Shqipërinë duke hapur zyrën e saj në vendin tonë.

Sipas Lamallarit, tashmë Shqipëria është më afër Bashkimit Europian, pasi duke u afruar institucionet afrohet edhe integrimi në BE. 

"Bashkëpunimi ka një aspiratë të veçantë për ne. Jo vetëm në aspektin praktik që do të bëhet me shkëmbimin  e informacionit, analiza financiar ekonomike, që kanë të bëjnë më trendet e kriminalitetit, trafikim e drograve dhe krimeve ndërkufitare. I gjithë ky bashkëpunim është një hap më pranë për tu bërë pjesë e BE. Rritja e kapaciteteve me standarde Europian bën që Shqipëria të jetë dhe të rris besimin në sytë e partnerëve. " ka thënë ndër të tjera zv.ministri i Brendshëm.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:10

Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi.

Postuar: 20/07/2019 - 14:16

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e kaluar në qytetin bregdetar i Durrësit.

Postuar: 20/07/2019 - 13:36

Drejtori i Policisë Rrugore të Tiranës, Mitat Tola në një prononcim për gazetarët tha se policia

Postuar: 20/07/2019 - 13:10

Në makinën e 37-vjeçari, Ardian Kuka që i mori jetën gruas së tij ditën e djeshme është gjetur nj

Postuar: 20/07/2019 - 11:50

Një krim makabër ndodhi pasditen e djeshme në Durrës.

Postuar: 20/07/2019 - 11:41

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur me një shqiptar në Itali mëngjesin e kësaj të shtune.