BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Aktualitet

Zyrtarizohet vendimi/ Bllokimi i Rinasit, lëshohet urdhër-arresti për 3 organizatorët e kaosit në trafikun ajror në vendin tonë

Zyrtarizohet vendimi/ Bllokimi i Rinasit, lëshohet urdhër-arresti

Pas bllokimit të Aeroportit të Rinasit është lëshuar urdhër-ndalimi për tre nga kontrollorët e trafikut ajror të cilët ndaluan punën ditën e djeshme duke pezulluar kështu fluturimet hyrëse dhe dalëse në vendin tonë.

Bëhet me dije se personat për të cilët është lëshuar urdhër-ndalimi janë: Kryetar i sindikatës së kontrollorëve A. Fezga, përgjegjësja e turnit F. Ndrecën dhe kontrollori M.Mezinin. Ata akuzohen për shpërdorim detyre. Ndërsa urdhër-ndalimi është lëshuar me kërkesë të prokurorisë.

Mësohet se pas dy ditësh, të tre këta persona pritet të dalin në gjykatë.