Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Alessandra Mussolini: Do denoncoj ata që ofendojnë Duçen në rrjetet sociale

Alessandra Mussolini: Do denoncoj ata që ofendojnë Duçen në rrjetet sociale

Postuar: 17/10/2018 - 22:14

Europarlamentarja, mbesa e udhëheqësit fashist italian Benito Mussolini tha dje se do të denoncojë këdo që poston fjalë apo imazhe ofenduese ndaj gjyshit të saj, pak pas një sherri për cështjen me gazetarin Alan Friedman.
 
"Kam punësuar  ligjorët për të monitoruar Fabebook dhe rrjete të tjera për imazhe apo fraza ofenduese ndaj Benito Mussolini, të cilat do denoncohen në policinë postale", shkruante mbesa e Duçes në rrjetet sociale.
 
Europarlamentarja arriti në Strasburg me grupin e saj të Forza Italia  pore tashmë pritet të kalojë të djathtët e tjerë më interesantë Lega, të cilët janë në pushtet.
 
Më herët në një program televiziv ajo kishte debatuar ashpër me Alan Friedman duke i treguar gishtin e mesit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 10:28

“Nga ana ime, nuk mund ta mbështes marrëveshjen e propozuar për dy arsye".Kështu e ka nisur letrën e dorëheqjes sekretari i cili e ka bërë publik ditën e sotme vendimin.

Postuar: 15/11/2018 - 07:24

Qeveria e Viktor Orban në Hungari ka deklaruar dje se e ka pranuar për shqyrtim kërkesën për azil

Postuar: 14/11/2018 - 23:48

I dorëhequr nga posti i ministrit të Jashtëm të Greqisë pas përplasjes me ministrin e Mbrojtjes P

Postuar: 14/11/2018 - 22:31

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka reaguar sonte ndaj kritikave të Donald Trump për ushtrin

Postuar: 14/11/2018 - 22:00

Partitë opozitare hungareze i bënë thirrje Qeverisë së Hungarisë ta arrestojë dhe shpejt ta eks

Postuar: 14/11/2018 - 21:10

Kryeministrja britanike Theresa May njoftoisonte se pas një takimi maratonë prej pesë orësh, ka

Postuar: 14/11/2018 - 19:10

Kryeministrja e Rumanisë, Viorica Dancila ka hedhur poshtë kritikat e Bashkimit Evropian se ven