Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Libri i ri: Melania Trump u martua me Donald se donte një figurë atërore

Libri i ri: Melania Trump u martua me Donald se donte një figurë atërore

Postuar: 18/10/2018 - 17:51

Një libër i ri shokues në SHBA mbi jetën dhe femrat e presidentit, thotë se MELANIA është martuar me Donald Trump pasi dëshironte një “figurë atërore” në jetën e saj, që ta mbronte.
 
Libri citon një “mik/mikeshë anonim” të Melanias nga Slovenia i/e cila përmendet disa herë në librin e ri të Nina Burleigh, Pranga të florinjta: Historia sekrete e femrave të Trump.
 
 “Ka të bëjë vetëm me pushtetin dhe mbrojtjen” besoj se “ajo kishte nevojë për një burrë të fortë, një figurë atërore”, thonë burimet e autores.
 
Ndërsa duke tërhequr vëmendjen te ngjashmëritë mes babait të zonjës së parë dhe bashkëshortit, “miku i familjes” tha në një program televiziv në Slloveni se zonja Trump është “martuar me babanë e saj”, sipas librit të Burleigh.
Shtëpia e Bardhë ka mohuar pretendimet duke thenë se autorja nuk i ka kontrolluar faktet e saj.
 
Melania është 24 vjet më e re se burri i saj dhe e ka krahasuar atë me babanë në një intervistë të 2016.
 
 “Të dy ata ishin punëtorë, të aftë dhe elegantë. Janë rritur në mjedise të ndryshme por kanë të njëjtat vlera”, tha Melania.
Libri përfshin dëshmi për gratë e tjera në jetën e presidentit si gjyshja, nëna, gratë dhe bijat.
 
 
Autorja Burleigh përmend ngjashmëri dhe mes gruas së tretë të Trump dhe babait të saj. “Dy burrat kishin diferencë të vogël në moshë dhe ngjanin me njëri-tjetrin, ishin të mbushur, sherrxhinj dhe të dhënë pas biznesit”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2018 - 22:25

Mediat në Australi thanë sot se është shpërblyer me rreth 100 000 dollarë një i pastrehë që ndihmoi oficerët gjatë aksionit për kapjen e një atentatori dy ditë më parë në qendër të Melburne. 

Postuar: 12/11/2018 - 20:14

Një aksident detar, më i madhi në 50 vitet e fundit, është regjistruar në Detin e Veriut ku një

Postuar: 12/11/2018 - 20:10

Zyrtarët në Qipro thanë sot se dy piak të reja kufitare janë hapur për herë tëparë prej 8 vjetë
Berluskoni investitorit kinez të Milanit: Prej teje humba zgjedhjet

Postuar: 12/11/2018 - 20:01

Kryetari i partisë italiane Forza Italia, ish-kryeminsitri Silvio Berluskoni tha sot se shitja

Postuar: 12/11/2018 - 19:06

Një kamp radikal nacionalist në Ukrainë raportohet se u mëson dimive që 8-9 vjeç të përdorin Ka

Postuar: 12/11/2018 - 18:41

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha sot se është fyer nga trajtimi që i është bërë gjat

Postuar: 12/11/2018 - 18:37

Mediat greke kanë publikuar sot videon e plotë të vrasjes së biznesmenit, Janis Makris, 46 vjeç,