BREAKING NEWS

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas deklaratës tronditëse të ish-këshilltarit Bolton dhe zbulon çfarë e pret presidentin

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas
x

bota-gossip

Vokalisti i Rammstein rrihet me kozmonautin në qendër të Shën Petersburg, nën tingujt e Kalinkas

Vokalisti i Rammstein rrihet me kozmonautin në qendër të
Sheshi qendror e Shën Petersburg ka parë shumë revolucione, parada dhe evente historike, por tashmë duket se është dhe skena e një dueli parodik të kreut të grupit gjerman të rrokut Rammstein, Till Lindemann dhe një ‘kozmonauti me mjekër’. 
 
Ashtu si shumë video të tjera të çuditshme të prodhuara prej rrokerit të kontestuar anti-stabiliemtn, edhe këtu Lindemann e nis me një kërcim që shpejt përshkallëzohet në tentativë mbytjeje me kolegun e tij, në tingujt e  këngës së njohur folklorike “Kalinka”.
 
 Kozmonauti është në fakt aktori e muzikanti suedez Peter Stormare, i cili prodhon muzikë me Lindemann, por dhe ka luajtur rolin e famshëm të kozmonautit pijedashës rus Lev Andropov, në filmin e njohur të 1998 ‘Armageddon.’ 
 
Një duel të ngjashëm ai dhe LIndemann bëjnë dhe në videon e tyre të këngës heavy-metal ‘Steh Auf’.