Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vokalisti i Rammstein rrihet me kozmonautin në qendër të Shën Petersburg, nën tingujt e Kalinkas

Video: 

Postuar: 15/11/2019 - 16:23

Sheshi qendror e Shën Petersburg ka parë shumë revolucione, parada dhe evente historike, por tashmë duket se është dhe skena e një dueli parodik të kreut të grupit gjerman të rrokut Rammstein, Till Lindemann dhe një ‘kozmonauti me mjekër’. 
 
Ashtu si shumë video të tjera të çuditshme të prodhuara prej rrokerit të kontestuar anti-stabiliemtn, edhe këtu Lindemann e nis me një kërcim që shpejt përshkallëzohet në tentativë mbytjeje me kolegun e tij, në tingujt e  këngës së njohur folklorike “Kalinka”.
 
 Kozmonauti është në fakt aktori e muzikanti suedez Peter Stormare, i cili prodhon muzikë me Lindemann, por dhe ka luajtur rolin e famshëm të kozmonautit pijedashës rus Lev Andropov, në filmin e njohur të 1998 ‘Armageddon.’ 
 
Një duel të ngjashëm ai dhe LIndemann bëjnë dhe në videon e tyre të këngës heavy-metal ‘Steh Auf’.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 15:39

Rusia ka akuzuar dje se NATO qëllimisht po nxit tensione globale duke avancuar aftësitë ushtarake në disa fronte, në vend që të angazhohet në dialog me Moskën.
 

Postuar: 14/12/2019 - 15:21

Disa vende të Evropës, nga Irlanda e Franca deri në Itali e Greqi, prej orësh po përballen me m

Postuar: 14/12/2019 - 14:55

Megjithëse Boris Johnson fitoi në zgjedhje, qindra protestues kanë mbushur rrugët e Londrës në

Postuar: 14/12/2019 - 14:53

Llogaritet se mbi 300 mijë njerëz, janë vrarë prej trupave japoneze në qytetin Nanjing të Kinës

Postuar: 14/12/2019 - 07:36

Komisioni i Ligjeve i Dhomës së Përfaqësuesve rekomandoi dje ngritjen e akuzave ndaj Presidentit

Postuar: 13/12/2019 - 22:57

Të gjithë emigrantët do të paguajnë një shumë prej 626 paundësh për sistemin qeveritar shëndetëso

Postuar: 13/12/2019 - 22:55

Në Milano të Italisë ka nisur bora e parë për këtë vit.