Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Australi, shpërblehet me 100 000 dollarë i pastrehu që ndihmoi në kapjen e terroristit

Postuar: 12/11/2018 - 22:25

Mediat në Australi thanë sot se është shpërblyer me rreth 100 000 dollarë një i pastrehë që ndihmoi oficerët gjatë aksionit për kapjen e një atentatori dy ditë më parë në qendër të Melburne. 
 
I pastrehu Michael Rogers raportohet se rrezikoi jetën për të ndihmuar oficerët gjatë ngjarjes së sulmit terrorist me makinë me bombola gazi dhe sulmin vijues me thika, ku 1 person u vra dhe dy të tjerë mbetën të plagosur rëndë.
 
Në kohën e ngjarjes, makina e terroristit kishte shpërthyer në flakë dhe autori doli prej saj duke sulmuar njerëzit me thikë, ndërsa Rogers u afrua në vendin e ngjarjes dhe lëshoi me forcë një karrocë supermarketi në drejtim të atentatorit i cili ishte rrethuar nga policia. 
 
Tentativa e Rogers nuk e neutralizoi sulmuesin por shumë njerëz në Melburne vlerësuan guximin e tij dhe si rezultat në një faqe të mbledhjes së fondeve u ngrit shumë prej më shumë se 100 000 dollarë australianë nga njerëz dashamirës, me të cilat Rogers do të largohet nga jeta e rrugës

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/12/2018 - 22:30

Lëvizja e “jelekëve të verdhë”, e cila nisi fillimisht në Francë, është përhapur edhe në Belgjikë e Holandë.

Postuar: 09/12/2018 - 16:33

Dy deputetë italianë duket se kanë përzier pasionin me politikën, pasi u regjistruan fshehurazi d

Postuar: 09/12/2018 - 09:51

Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës ndaj turmave masive të protestuesve që pushtuan zemrën

Postuar: 08/12/2018 - 22:43

Në janar Kongresi amerikan do të rishikojë paketën e sanksioneve ndaj Rusisë, prandaj Banka Qen

Postuar: 08/12/2018 - 22:27

Teksa protestat e dhunshme në Paris po vazhdojnë deri në orët e mbrëmjes dhe është njoftuar se

Postuar: 08/12/2018 - 20:16

Protestat anti-qeveritare në Francë, krijuan një monstër, tha ministri i Brendshëm francez Chri

Postuar: 08/12/2018 - 17:24

Policia e Egjiptit tha sot se ka vrarë dy sulmues autorë të sulmit të muajti të kaluar ndaj një