Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dasma e dështuar shndërrohet në darkë për të pastrehët

Dasma e dështuar shndërrohet në darkë për të pastrehët

Postuar: 17/07/2017 - 16:47

Një grua nga Indiana në SHBA nuk ka dashur që martesa e anuluar të shkojë huq.
Për këtë arsye, Sarah Cummins, e ka organizuar një festë për personat e pastrehë.
 
Ajo ka deklaruar se ka anuluar martesën me ish të dashurin e saj, për arsye që nuk i ka bërë publike, dhe në vend të saj ka menduar të organizojë një festë me njerëz të panjohur.
 
Ajo ka thënë se një nga arsyet ka qenë se marrëveshja 30,000 dollarëshe që kishte bërë me pronarët e lokalit ku do të mbahej dasma, ishte e panegociushme, andaj krijoi një tjetër festë.
 
Ajo ka thënë se e ka menduar si ide më të mirë që ushqimin për 170 persona, të hante dikush tjetër pasi dasma nuk do të mbahej.
Për mua, kjo ka qenë një mundësi t’iu tregoj këtyre personave se ata e meritojnë të jenë në një vend të tillë, sikurse çdokush tjetër”, ka thënë Cummins, 25-vjeçare.
Njëri nga të mysafirët ka thënë së është e lumtur që është ftuar.
“Për shumicën nga ne, është mirë që të shohim se çka mund të kemi, ose çka kemi pasur dikur”, ka thënë Allen.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 22

Lajme nga e njejta kategori

Korea e Veriut: Sanksionet po kërcënojnë mbijetesën e fëmijëve tanë

Postuar: 21/09/2017 - 16:02

Korea e Veriut tha sot në panelin e të drejtave të njeriut të OKB se sanksionet ndërkombëtare mbi programin e saj raketor dhe bërthamor po rrezikojnë mbijetesën e fëmijëve të saj.
 
Rusia: Nëse provokohemi do të godasim forcat aleate të SHBA në Siri

Postuar: 21/09/2017 - 16:00

Rusia paralajmëroi sot Shtetet e Bashkuara se do të avancojë në zona të Sirisë ku veprojë njësitë militante të mbështetura prej tyre, dhe se nuk do të hezitojë të reagojë nëse
Francë rinisin protestat masive ndaj ligjeve të punës së Macron

Postuar: 21/09/2017 - 15:58

Sindikatat franceze të punës rinisën sot protestat kundër ligjeve të kontestuara të presidentit Emmanuel Macron një ditë para miratimit të tyre të parashikuar me dekret presid
Tërmeti në Meksikë, garë për shpëtimin e fëmijëve në shkollën e shembur

Postuar: 21/09/2017 - 15:56

Grupet e shpëtimit po vazhdonin dje garën me kohën për të shpëtuar të mbijetuarit e bllokuar në një shkollë të shembur në kryeqytetin meksikan, pas tërmetit shkatërrimtar të s
Referendumi në Katalonja, Spanja vazhdon fushatën e ndalimit të votës

Postuar: 20/09/2017 - 16:24

Policia spanjolle e Guardia Civil ka ndaluar sot 14 zyrtarë të Katalonjës deh ka vazhduar sekuestrimin e materialeve që dyshohet se do të përdoren për referendumin e pavarësis
Përkthyesi i Iranit denoncohet për zbutjen e fjalëve të Trump në OKB

Postuar: 20/09/2017 - 16:22

Përkthyesi i televizioni të Iranit u detyrua të mbrohej sot ndaj akuzave se kishte zbutur fjalët ofensive të presidentit amerikan ndaj Iranit në OKB.
 
Fjalimi i Trump kritikohet nga liderët botërorë

Postuar: 20/09/2017 - 16:20

Fjalimi i parë në OKB i Donald Trump është denoncuar sot nga kombet të cilat ai kritikoi.