Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Indonezi, rilind pas disa shekujsh vullkani i Sinabung

Indonezi, rilind pas disa shekujsh vullkani i Sinabung

Postuar: 12/01/2018 - 19:27

Vullkani i Sinabung ka shpërthyer sot në Indonezi pas disa shekujsh qetësie. Mali gjigant nisi të vjellë llavë e tym, ndërsa kishte qëndruar i fjetur për disa shekuj.
 
Ai dha shenjat e para të aktivitetit në vitin 2010, duke lëshuar shtëllunga tymi në qiejt mbi ishullin indonezian Sumatra.
 
Lartësia e madhe ku vatra e tij gjendet bën që të mos shkaktojë rrezik alarmues për banorët, por agjencitë vendase kanë paralajmëruar rezidentët të mos afrohen më shumë se 3 km larg kraterit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 30

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 20:10

Vrasja mafioze e avokates dhe lidhjet me bosët e krimit

Një avokate 33 vjeçare është  gjetur e vrarë në garazhin e nëndheshëm të vilës së vet në lagjen e shtrenjtë Kifisia të Athinës.

Postuar: 19/09/2018 - 19:47

Komisioni Malajzian Anti-Korrupsion (MACC) bën me dije se ish-kryeministri, Najib Razak u arrestu

Postuar: 19/09/2018 - 19:44

Një hetim është çelur ndaj stafit të një spitali në Itali që në qoftë se do vërtetoheshin dyshime

Postuar: 19/09/2018 - 17:36

Ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush përmes një letre drejtuar qytetarëve të Maqedonisë ka bërë th

Postuar: 19/09/2018 - 13:48

Dy gra janë arrestuar pasi u kapën duke shitur ëmbëlsira që përmbanin marijuanë në një kishë.

Postuar: 19/09/2018 - 12:57

4 pacientë të cilët kishin marrë organe nga i njëjti donator janë diagnostikuar me kancer.

Postuar: 19/09/2018 - 12:32

Plotë 12 foshnja të vdekura, të fshehur në kuti kartoni, u zbuluan në një spital në Kenia, pas nj