Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Krokodili 8 metrosh pozon për turistët

Krokodili 8 metrosh pozon për turistët

Postuar: 08/12/2017 - 18:05

Ky është momenti kur një nga krokodilët më të mëdhenj në botë del nga uji i një lumi australian vetëm pak metra larg barkës plot me turistë.
 
I mbiquajtur nga vendasit Dominator, krokodili i ujit të kripur llogaritet të jetë rreth 8 meta i gjatë, edhe pse askush nuk i është afruar për ta matur me siguri.
 
Fotot tregojnë sesi Dominator ngrihet nga uji para turistëve në lumin Adelaide në veri të Australisë.
 
Krokodilët e ujit të kripur janë në rritje në Australi dhe lumi Adelaide është një nga vendet më të populluara prej tyre në rajon.
Megjithë reputacionin e tj të frikshëm,  Dominator njihet për kërcimet e tij për turistët, kur shpërblehet me ushqime të shijshme.
Tourist attraction: Despite his fearsome reputation and impressive size, Dominator has been known to make a leap for visiting tourists when bribed with a treat

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 37

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 13:48

Dy gra janë arrestuar pasi u kapën duke shitur ëmbëlsira që përmbanin marijuanë në një kishë.

Postuar: 19/09/2018 - 12:57

4 pacientë të cilët kishin marrë organe nga i njëjti donator janë diagnostikuar me kancer.

Postuar: 19/09/2018 - 12:32

Plotë 12 foshnja të vdekura, të fshehur në kuti kartoni, u zbuluan në një spital në Kenia, pas nj

Postuar: 19/09/2018 - 12:12

Ky incident ndodhi të martën, ndërsa zyrtarët e burgut kanë deklaruar se gjashtë të burgosur janë

Postuar: 19/09/2018 - 11:09

Shtetet e Bashkuara kanë tentuar të minimizojnë dëmin e rrëzimit të një aeroplani rus në bregun e

Postuar: 19/09/2018 - 09:11

Selaniku dhe zona e Pireut në Greqi u përfshinë nga protesta të dhunshme mbrëmjen e 18 shtatorit,