Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

SHBA, burri thërret 'Heil Hitler’, audienca del e tmerruar nga salla e koncertit

Postuar: 15/11/2018 - 22:57

Një burrë ka thërritur dje 'Heil Hitler, Heil Trump!' gjatë një koncerti filarmonik në Baltimore të SHBA, çka ka bërë që audienca të lëshohet e tmerruar drejt daljeve duke menduar se diçka e tmerrshme do të pasonte.
 
Burri gjendej në një nga lozhat e sallës së koncertit dhe ngriti dorën në përshëndetjen klasike naziste.
 
Sjellja e tij vjen vetëm dy javë pasi 11 njerëz u vranë nga një sulmues i armatosur në një sinagogë të Pittsburgh. 
 
Njerëzit menjëherë nisën të vraponin drejt daljeve duke besuar se një sulm me armë do të pasonte.
 
'Njerëzit nisën të vraponin, dhe unë po prista të nisnin të shtënat,' tha anëtari i audiencës Rich Scherr. 'Nuk desha të mendoj për më të keqen por po përgatitesha të reagoja në rast zjarri armësh’, shtoi ai.
 
Më pas njeriu u shoqërua nga stafi i teatrit dhe policia, e cila nuk e arrestoi por i dha masën e prishjes së qetësisë publike.
 
Ushers rushed to the man and police escorted him out the theater within a few minutes
 
Dozens of people began sprinting for the exits at the Hippodrome Theatre (pictured), fearing the man had a gun

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 19:18

Një shpërthim raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme në Lyon, në rrugën Viktor Hugo. Nga shpërthimi mësohet te ketë të paktën tetë të plagosur, mes tyre një vajzë 8-vjeçare. 

Postuar: 24/05/2019 - 17:12

Kalimi i transportit të armëve përmes lumit Colorado në Amerikë është bërë më i thjeshtë nga nd

Postuar: 24/05/2019 - 17:07

Adem Duygu, analisti ushtarak nga Turqia ka postuar së fundmi imazhet satelitore të avionit të

Postuar: 24/05/2019 - 15:27

=SHBA i ka dhënë ultimatum Turqisë, partnerit në NATO.

Postuar: 24/05/2019 - 15:12

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe kryesuesja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, shkëmby

Postuar: 24/05/2019 - 11:23

Pak minuta më parë kryeministrja Britanike Theresa May ka dhënë dorëheqjen.

Postuar: 24/05/2019 - 08:33

Irani nuk do të dorëzohet ndaj presionit të SHBA dhe nuk do të braktisë qëllimet e tij edhe nës